День Незалежності Республіки Судан

День Незалежності Республіки Судан

1 січня свій День Незалежності починаючи з 1956 р. святкує одна з північних африканських країн – Судан. Ця країна існувала ще з часів античності та Давнього Єгипту і була відома як Нубія. За ці часи держава пережила багато подій: у VII сторіччі араби «імпортували» в країну іслам, на початку XIX сторіччя Судан фактично входив до володінь Єгипту, наприкінці посилився вплив Британії. У 1952 р. у Судані сталася революція, а Єгипет визнав право країни та народу на незалежність. Через 3 роки була проголошена незалежність, британські та єгипетські війська пішли з Судану. 

Схожі події: День Незалежності Мальти та День Незалежності Барбадосу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

За роки незалежності в Судані сталося декілька військових і державних переворотів, але жоден з режимів не міг впоратися з економічною відсталістю, сепаратизмом та етнічними проблемами. У 1989 р. після чергової зміни влади країну очолив полковник Омар Хассан аль-Башир. Під його керівництвом Судан взяв курс на ісламізацію у всіх сферах життя. Башир і досі є головою Судану і головнокомандувачем військами, а курс на ісламізацію закінчився тільки на початку поточного сторіччя. 

Судан, незважаючи на рівень життя, бідність, хвороби, війни та процвітання радикальних ісламських течій, намагається рухатись до демократії. 

Позначки:
Copy link