День Незалежності Республіки Гондурас

День Незалежності Республіки Гондурас

Кожен рік, починаючи з 1821, свою незалежність – День Незалежності Республіки Гондурас – від іспанського панування в Центральній Америці святкує Гондурас – разом зі своїми найближчими сусідами. 

Сьогодні також відзначають День незалежності: День Незалежності Республіки Ель-Сальвадор та День Незалежності Республіки Гватемала

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У серпні 1502 року Христофор Колумб під час своєї останньої морської експедиції до Америки висадився у Трухільо та одразу відзначив глибину затоки. Він дав назву цій області Гольфо-де-Гондурас, що означає «Затока глибоких вод». Через 3 роки Ернан Кортес приїхав до цієї області, щоб закріпити іспанські воєнні перемоги в регіоні, та цим поклав початок майже 300-літньому правлінню іспанської корони. 

До 1539 року Гондурас належав до генерал-капітанства Гватемала, а вже у XIX сторіччі іспанські колонії вийшли на шлях здобуття суверенітету. В вересні 1821 році Гондурас та ще декілька колоній оголосили свою незалежність. Хоча після цього країна ще приєднувалася до Мексики та входила до складу федерації Сполучених Провінцій Центральної Америки, саме 15 вересня 1821 року вважається днем здобуття суверенітету. 

Зараз Гондурас – країна, де й досі вшановують традиції індіанців. Тут є визначна пам’ятка – розвалини споруд Майя в Копані. Також Гондурас може похвалитися найбільшими живими кораловими рифами у світі, які оточують острови країни. 

Позначки:
Copy link