День Незалежності Нікарагуа

День Незалежності Нікарагуа

15 вересня в Республіці Нікарагуа святкується головне національне свято – День незалежності. Саме в цей день у 1821 році деякі колонії в Центральній Америці, у тому числі Нікарагуа, оголосили свій суверенітет. 

Сьогодні також відзначають День незалежності: День Незалежності Республіки Коста-Ріка та День Незалежності Республіки Гондурас

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Шлях до незалежності у республіки був тернистим. Відкрив країну Христофор Колумб під час своєї подорожі до Америки у 1502 році. Через 21 рік територія Нікарагуа стала іспанською колонією спочатку. В 1573 році Нікарагуа стала частиною генерал-капітанства Гватемала. 

В XIX сторіччі іспанські колонії в Америці захопила хвиля війн за незалежність. В 1821 році Нікарагуа увійшла до складу Мексиканської імперії. Через два роки Нікарагуа вийшли зі складу Мексики та разом з Гватемалою, Гондурасом, Сальвадором та Коста-Рікою об’єдналася у федерацію Сполучені Провінції Центральної Америки. Федерація проіснувала до 1838 року, а 30 квітня була оголошена незалежність Нікарагуа.

Навіть після проголошення суверенітету новій державі довелося боротися за його збереження. Країна пережила воєнну диктатуру, окупацію США, громадянську війну та революцію. Але зараз Нікарагуа – найбільша за територією країна Центральної Америки, має вихід до Тихого океану та Карибського моря, загальна протяжність водної межі досягає 800 км. Також країна може похвалитися найбільшим прісним озером у Центральній Америці, найдавнішим містом Гранада та найбільшим собором.

Позначки:
Copy link