День Незалежності Лівана

День Незалежності Лівану

22 листопада Ліван відзначає значущу подію національного масштабу – День незалежності. Ця подія є одночасно святковим та пам’ятним днем на честь визволення країни від 23-річного французької окупації. 

Схожі свята: День Незалежності Тувалу та День Незалежності Польщі

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Мандат на управління ліванською територією Франція отримала у 1920 р. від Ліги Націй як один з переможців у Першій світовій війні. Через 5 років за допомогою Франції була написана конституція Лівану. 

Зміни прийшли на початку Другої світової війни з приходом до влади у Франції уряду Віші. У Лівані змінився уряд: 4 квітня 1941 р. замість Еміля Ідді країну очолив Альфред Наккаш. Але уряд Віші контролював Ліван всього кілька місяців.

За сприянням Шарля де Голля та національних сил Лівану 26 листопада 1941 р. Жоржем Кастро був проголошений суверенітет Лівану. У вересні 1943 р. в країні пройшли вибори, а на початку листопада уряд вніс зміни до Конституції, припинивши дію постанов, які регламентували дію французького мандату. Вішістська Франція відреагувала бурхливо: були проведені арешти президента, прем’єр-міністра та депутатів Лівану. Але внаслідок масових протестів уряд Віші пішов на поступки та відпустив заарештованих 22 листопада 1943 р. Ця дата і вважається початком незалежного шляху Лівану.

Позначки:
Copy link