День Незалежності Демократичної республіки Конго

День Незалежності Демократичної республіки Конго

30 червня Демократична Республіка Конго святкує День незалежності. Цей день має велике значення для населення країни, адже саме з 30 червня 1960 року ДРК перестала вважатися колонією Бельгії.

Схожі події: День Незалежності Мавританії та День Незалежності Лівану
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія визнання незалежності Конго

Історія Конго досить трагічна. З 1885 до 1908 року територія країни та всі її мешканці були приватною власністю короля Бельгії Леопольда II. За 13 років тяжкі умови праці на плантаціях каучуку та хвороби забрали життя 10 мільйонів конголезців.

Але те, що країна стала офіційною колонією Бельгії, суттєво не змінило умови життя корінного населення. Тому у 50-х роках минулого століття почали з’являтися національні партії, які висловлювали намір домогтися незалежності Конго. Очолив цей рух Джозеф Каса-Вубу. Після його арешту у країні почалися повстання. Політична ситуація стала настільки нестабільною, що уряд Бельгії змушений був офіційно визнати Конго незалежною республікою.

Мета Дня Незалежності Демократичної республіки Конго

Метою святкування цієї події є привернення уваги міжнародної спільноти до проблем країни. Навіть зараз лише 10% населення має можливість користуватися електроенергією, не кажучи про загальну неписьменність та життя у злиднях. Все це здається жахливим та нелогічним, адже у Конго великі родовища золота та мінералів, які використовуються при виробництві електроніки в усьому світі.

Коли будемо відзначати День Незалежності Демократичної республіки Конго?

РікДатаДень
202430 червняНеділя
202530 червняПонеділок
202630 червняВівторок
202730 червняСереда
202830 червняП’ятниця
Позначки:
Copy link