День невисоких людей

День невисоких людей

4 травня святкують День невисоких людей або День малих і гордих (Petite and Proud Day)– одну з незвичайних дат. Людям низького росту складно діставати верхніх полиць, вішати штори, міняти лампочки. Але невисокі люди також заслуговують на добре ставлення оточуючих, а не на глузування з приводу малого зросту. Тому у різних країнах світу запровадили свято, аби звернути увагу суспільства на те, що маленькі за зростом люди можуть досягти у житті високих успіхів.1)

День малих і гордих – це особливий день, присвячений вшануванню людей з низьким зростом і підкресленню унікальних переваг і перспектив, які вони привносять у наше різноманітне суспільство. Цей день дає можливість маленьким людям відчути свою гордість, а всім іншим – визнати і цінувати невисоких членів наших громад.

Цікаві події:
👤 День людини, яку вважають нездатною до навчання
👤 Свято людського світла (День внутрішнього світла)
👤 Міжнародний день людського братерства
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Походження та значення

День малих і гордих є платформою для розвіювання стереотипів і визнання фізичних особливостей, які роблять людей унікальними. Цей день був заснований для боротьби з часто негативним сприйняттям і жартами про зріст, просуванням ідеї любові до себе і прийняття тих, хто має малий зріст.

Поняття зросту та його соціальні наслідки обговорювалися протягом століть, причому термін “маленький” зазвичай використовувався для опису людей, зріст яких не перевищував 163 см. Термін походить від французького слова “petit”, що означає “маленький”, і з часом еволюціонував, щоб позначати більше, ніж просто фізичний зріст, символізуючи енергійність і силу духу.

Тривалий час найнижчим мешканцем планети вважався Чандра Бахадур Дангрі з Непалу. Його зріст сягав лише 54,6 см, що було вкрай незвичайно. Чандра виховувався у багатодітній родині, ніколи не нарікав на погане самопочуття чи проблеми зі здоров’ям, не приймав ніяких ліків. Дангрі помер у віці 75 років від запалення легенів.

Новим кандидатом на роль найнижчого мешканця Землі було названо Джанрі Балавінга з Філіппін. У свої 26 років Джанрі має зріст 59,9 см. Хлопець перестав зростати, коли йому виповнився один рік. Після смерті індуса Дангрі Балавінга назвали людиною з самим невисоким зростом на планеті.

Святкування та заходи

День маленьких і гордих відзначається різноманітними заходами, які заохочують людей маленького зросту з гордістю сприймати свій зріст:

  • Учасників заохочують публікувати фотографії та історії з хештегом #PetiteandProud, ділитися своїм досвідом та позитивними аспектами того, що вони мініатюрні.
  • Місцеві збори та заходи можуть включати дискусії, покази мод, де демонструється одяг для мініатюрних людей, або нетворкінгові заходи, щоб об’єднати людей і відсвяткувати різноманітність розмірів тіла.
  • Зусилля, спрямовані на інформування громадськості про виклики та упередження, з якими можуть стикатися люди з малими розмірами, сприяючи створенню більш інклюзивного та толерантного середовища.
  • Цей день також присвячений захисту прав і визнанню малих людей у різних аспектах життя, зокрема на робочому місці, в індустрії моди та ЗМІ. Він підкреслює необхідність належного представництва та врахування в дизайні та формуванні політики.

День малих і гордих – це не просто відзначення певної фізичної особливості, а розширення прав і можливостей частини населення, яка часто залишається невизнаною. Цей день кидає виклик суспільним нормам щодо образу тіла та зросту, просуваючи ідею, що краса, сила та здібності не залежать від зросту.

Багато мініатюрних знаменитостей та громадських діячів беруть участь у цьому дні, ділячись власними історіями успіху та тим, як мініатюрність вплинула на їхнє життя. Ці історії надихають і привертають увагу, допомагають змінити сприйняття і заохочують до більш інклюзивного погляду на те, що означає бути успішним і впливовим.

День малих і гордих – це заклик до всіх, незалежно від зросту, визнати цінність і потенціал кожної людини. Відзначаючи цей день, ми визнаємо, що зріст – це лише цифра, а що насправді має значення – це розмір душі і серця.

Коли будемо відзначати День невисоких людей?

РікДатаДень
20244 травняСубота
20254 травняНеділя
20264 травняПонеділок
20274 травняВівторок
20284 травняЧетвер

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

  1. https://petiteandproud.com/ []
Позначки:
Copy link