Світлий вівторок

Світлий вівторок

Церковні свята на Великодньому тижні за православним календарем відзначаються як Світла Седмиця. Кожний день після Воскресіння Господнього є святковим днем. Світлий вівторок – це день, пов’язаний із святкуванням Дня Іверської Ікони Божої Матері. Свято впроваджене на честь набуття образу на горі Афон у XI столітті.

У 2024 році Світлий вівторок припадає на 7 травня.

Також цього тижня:
Світлий понеділок
Поливаний понеділок
Світлий вівторок
Світла середа
Світлий четвер
Світла п’ятниця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Світлий вівторок, як інші дні Світлої Седмиці, відзначають відтоді, відколи почали святкувати Великдень. Чудотворним образом, на честь якого відбувається свято, називають православну ікону Діви Марії з Новонародженим. Вважається, що Іверська Ікона (Привратниця) наділена чудодійною силою. Вона відноситься до типу іконопису Одігітрія (перекладається як “Дороговказниця”.

Оригінальна ікона зберігається на горі Афон у Греції в Іверському монастирі. За відомостями православних джерел, оригінал написаний Лукою.

На Світлу Седмицю проходять меси у церквах та монастирях за пасхальним чином. Вранішні та вечірні молитви замінюють співом. А після кожної Божественної літургії проводиться святковий хресний хід.

Позначки:
Copy link