День моржа

Всесвітній день моржа

Всесвітній день моржа (World Walrus Day) відзначається щорічно 24 листопада з 2008 року. Цей день є закликом до дій, спрямованих на підвищення обізнаності про збереження моржів, ніжних гігантів Арктики. Заснований у 2008 році Всесвітнім фондом дикої природи (WWF) та Радою з морських ссавців, цей день привертає увагу до проблем, з якими стикаються моржі внаслідок зміни клімату та людської діяльності.

Моржі є одними з найбільших ластоногих у світі, самці важать до 1500 кг. Це соціальні істоти, які часто відпочивають великими групами на арктичних узбережжях. Однак їхні популяції скорочуються, і вони особливо вразливі під час сезонних міграцій. Швидке потепління Арктики, майже втричі швидше, ніж у решті світу, становить значну загрозу їхньому середовищу існування, особливо морському льоду, на який вони покладаються для відпочинку та розмноження.1

Міграція моржів

Моржі є одними із найбільших ссавців, котрі мешкають в північній частині нашої планети. Наприкінці осені відбувається міграція моржів. Вони покидають свою домівку, на березі Чукотського моря і вирушають на зимування у Берингову протоку. Під час своєї подорожі, ці ссавці стають значно вразливішими і часто потребують допомоги.

Мета заснування Дня моржа

Заснувавши День моржа, захисники природи намагаються привернути увагу громадськості до проблеми зменшення їх популяції та спонукають людей більш гуманно ставитися до природи.

Одна з таких проблем – зміна клімату. Глобальне потепління призводить до зменшення льодового покриву земної кулі. В результаті цього, моржі вимушені змінювати місця для своїх стоянок, і тому дуже багато представників цього виду гинуть.

Інші дні присвячені кліматичним змінам:

🐚 Міжнародний день дій на захист клімату
🐚 Міжнародний день полярного ведмедя
🐚 Міжнародний день біологічного різноманіття

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Морж з космосу: Унікальне зусилля зі збереження

У відповідь на нагальну потребу у збереженні моржів Британська антарктична служба (BAS) та Всесвітній фонд дикої природи (WWF) запустили проект “Морж з космосу”. Ця ініціатива закликає громадськість стати “моржовими детективами”, шукаючи та підраховуючи моржів на супутникових знімках. Цей громадський науковий проект має на меті провести комплексний перепис популяції атлантичного моржа та моржа Лаптєвих і зрозуміти вплив зміни клімату на ці види.2

Проект “Морж з космосу” є свідченням сили колективних зусиль у природоохоронній науці. Беручи участь у проекті, люди можуть зробити свій внесок у життєво важливі дослідження, не виходячи з дому. Проект підтримується гравцями лотереї “Народний поштовий індекс”, які зібрали значні кошти для WWF у Великобританії.

Щоб стати детективом моржа або підтримати зусилля з його збереження, відвідайте проект WWF “Морж з космосу” і зареєструйтеся для участі. Ваша участь може суттєво змінити життя цих величних мешканців Арктики.

Підтримка збереження моржів

Всесвітній день моржа – це не тільки про підвищення обізнаності, а й про конкретні дії. Інтернет-магазин WWF Великобританії пропонує широкий асортимент товарів на моржову тематику, прибуток від яких йде на фінансування життєво важливої природоохоронної роботи. Підтримуючи такі ініціативи, кожен може зіграти свою роль у збереженні майбутнього моржів.

Відзначаючи Всесвітній день моржа, вкрай важливо визнати важливість цих знакових арктичних видів і нагальну потребу в їх захисті. Шляхом досліджень, підвищення обізнаності та активної участі ми всі можемо зробити свій внесок у забезпечення процвітання моржів у їхньому природному середовищі існування для наступних поколінь.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про моржів

Цікаві факти про моржів
  1. https://www.bbc.co.uk/newsround/63730387 []
  2. https://shop.wwf.org.uk/collections/walrus-from-space []
Позначки:
Copy link