День Фібоначчі

День Фібоначчі

Щорічно 23 листопада світ відзначає День Фібоначчі. Дата святкування обрана на честь початку самого ряду чисел Фібоначчі: 1, 1, 2, 3, (N-1)+(N-2), ….

Читайте нашу статтю: Безмежні можливості числа Пі

Число Пі

Леонардо Пізанський

Ряд чисел, названий його іменем, створив Леонардо Пізанський, який жив у Пізі приблизно з 1175 по 1250 роки. Леонардо Пізанський (саме так він підписував свої труди) впровадив використання арабських цифр та знаку нуля, десятинної системи та сучасної позиційної числення. Головними досягненнями Леонардо вважаються «Книга абака» (практичний математичний посібник) та ряд Фібоначчі (назва сформувалася з двох італійських слів: figlio Bonacci, що перекладається як «син Боначчі» – саме так звали батька Леонардо).

Схожі події:
🐚 Міжнародний день числа «Пі»
🐚 Міжнародний день математики
🐚 День математичних оповідань
🐚 День жовтої свині
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Числа Фібоначчі виявилися надзвичайно корисними суспільству в різних сферах діяльності: торгівля, фотографія, живопис, біологія, математика тощо.

Цікаві факти

  • Найвідомішою книгою, яку написав Леонардо Пізанський на прізвисько Фібоначчі, є «Книга абака». У 12-й главі він задає загадку про двох кроликів, які кожного місяця приносять потомство. Завдяки цій задачі увесь світ узнав про числа Фібоначчі.
  • Це неофіційне свято відзначається 23 листопада не випадково. Таку дату обрали, виходячи з послідовності чисел у рядку Фібоначчі, який починається з 1. Далі йде 1, 2 та 3. Згідно з календарним форматом, прийнятим на Заході, спочатку пишеться місяць (11), а потім день (23). 
  • Леонардо да Вінчі не тільки використовував послідовність Фібоначчі при створенні свого шедевру «Вітрувіанська людина», але й стверджував, що ці знамениті числа, які прийшли до нас через математику, керують усім Всесвітом. 
  • В Італії навіть зараз виходить науковий журнал, який має назву «Числа Фібоначчі». Статті для нього пишуть вчені зі всього світу. Вони відзначають, що й досі у цій послідовності постійно відкривається щось нове. 
  • Леонардо Пізанський був тим вченим, який замінив незручні та громіздкі римські цифри на арабські, та ввів у Європі десяткову систему числення.

Коли будемо відзначати День Фібоначчі?

РікДатаДень
202423 листопадаСубота
202523 листопадаНеділя
202623 листопадаПонеділок
202723 листопадаВівторок
202823 листопадаЧетвер
Позначки:
Copy link