Міжнародний день дій на захист клімату

Міжнародний день дій на захист клімату

Починаючи з 2009 року увесь прогресивний світ відзначає Міжнародний день дій на захист клімату (International Day of Climate Action).

Міжнародний день боротьби зі зміною клімату вперше був організований 350.org 24 жовтня 2009 року. Основною метою було вплинути на делегатів Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP15), що відбулася у грудні 2009 року1. Відтоді цей день став місцем згуртування кліматичних активістів по всьому світу.

Мета заснування події

Його метою є привернення уваги громадських організацій та політичних лідерів держав до проблем змін клімату, які відбуваються під впливом людської діяльності. Також засновники свята прагнуть донести ідею, що охорона довкілля є обов’язком кожної людини, незалежно від її фінансового стану, статусу, віку, національності та інших ознак.

Зі збільшенням частоти екстремальних погодних явищ і повідомлень про стихійні лиха стає очевидним, що зміна клімату прискорюється з тривожною швидкістю. Ця нагальна потреба спонукала людей по всьому світу вийти на вулиці, породивши потужний глобальний кліматичний рух. День кліматичних дій є проявом цього руху, що підкреслює роль молоді, яка глибоко стурбована зміною клімату та глобальною несправедливістю.2

Заходи до Міжнародного дня дій на захист клімату, зазвичай, передбачають:

  • посадку дерев
  • малювання плакатів
  • проведення міжнародних онлайн-семінарів
  • кампанії зі збору сміття
  • будівництво будиночків для комах
  • дискусії та воркшопи
  • громадські акції та поширення інформації через соціальні мережі, використовуючи хештег #climateactionday
  • велосипедні маніфестації на підтримку дружнього до клімату дорожнього руху та багато іншого.

Важливість Міжнародного дня дій на захист клімату

Однією з основних проблем на планеті є підвищення рівня парникових газів у повітрі. Це провокує глобальне потепління, танення льодовиків на полюсах, повені, пожежі та інші природні катаклізми. Останнім часом на всіх континентах відчувається суттєва зміна клімату, яка негативно впливає на економічні та соціальні показники багатьох країн. Тому не слід думати, що тепер можливо залишатися осторонь цих процесів.

Зростаючий вплив зміни клімату вже відчувається. Норвезька рада у справах біженців зазначає, що через екстремальні екологічні явища переміщується втричі більше людей, ніж через війну чи громадянські конфлікти. (Але є сумніви, що ця статистика врахувала переміщення людей внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну). Хоча країни Глобального Півдня роблять мінімальний внесок у викиди CO2, вони несуть на собі основний тягар негативних наслідків зміни клімату. Кліматична справедливість вимагає, щоб країни, які несуть основну відповідальність за глобальне потепління, взяли на себе відповідальність за його наслідки та пом’якшення.2

Міжнародний день дій зі зміни клімату нагадує про нагальну необхідність вирішення проблеми зміни клімату та потребу формування екологічної свідомості людей, підприємств, організацій та урядів країн.

Схожі події:
☀️ Міжнародний день захисту клімату
☀️ Український День навколишнього середовища (День довкілля)
☀️ Всесвітній день здоров’я довкілля
☀️ Міжнародний день Cli-Fi

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.ecocalendar.eu/ClimateActionDay []
  2. https://climateactionday.org/en/ [] []
Позначки:
Copy link