День міста Вінниця

День міста Вінниця

Щорічно у другу суботу вересня, за винятком окремих рішень міської ради, місто Вінниця відзначає свій День народження. Згідно з літописом, заснування міста відбулося 1363 року. Хоча ці території здавна були заселені племенами уличів і тиверців, які входили до складу Русі. Пізніше землі відійшли до Галицько-Волинського князівства. Більше ста років на території сучасної Вінниччини панувала Золота Орда. У 1362 році Поділля потрапило до складу Князівства Литовського після того, як литовський князь Ольгерд переміг монголо-татар. 

У 2023 році День міста Вінниця припадає на 9 вересня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Суми
🇺🇦 День міста Одеса
🇺🇦 День міста Донецьк

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Походження назви досі достеменно не встановлено. За одними джерелами, назва походить від староруського слова «віно», що означає придане нареченої. За іншими джерелами – від слова «вінниця», гуральня, де варилося пиво. Також серед версій походження назви – від річки Віннички.

Статусу міста Вінниця набула у XV ст., отримавши магдебурзьке право. З того часу вона перебувала під владою Польщі та Російської імперії. У 1991 зі здобуттям незалежності місто перетворилось на один із туристичних центрів України, адже тут є багато цікавих та визначних місць.

Цікаві факти

  • Трохи більше місяця (2 лютого – 6 березня 1919 р.) Вінниця була столицею УНР. 
  • У Вінниці розташовано найбільший в Європі фонтан на воді.
  • У місті близько 50 кілометрів велодоріжок.
  • Винницька телевежа має найвищу у світі щоглу.
Позначки:
Copy link