День холістичної терапії

День холістичної терапії

День холістичної терапії (Holistic Therapy Day), що відзначається щорічно 26 липня, – це день, присвячений визнанню та вшануванню холістичної терапії. Ця форма терапії розглядає людський організм як синергію розуму, тіла і душі, прагнучи досягти гармонійного балансу між усіма елементами буття. На відміну від сучасної медицини, холістична терапія не розглядає недугу чи хворобу як ізольовану проблему. Натомість вона вважає, що кожна істота є поєднанням її фізичного, розумового, емоційного та духовного аспектів, і рекомендує комплексне лікування, яке розвиває всі ці аспекти.

День холістичної терапії – це свято здоров’я цілісної людини.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день здоров’я душі та тіла
✔️ Всесвітній день медитації
✔️ Міжнародний день усвідомленості

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Концепція холістичної терапії

За своєю суттю холістична терапія – це підхід до лікування, що охоплює всю людину. Вона бере до уваги розум, тіло і душу людини. Багато невдалих методів лікування психічних розладів зосереджуються виключно на розладі або лише на одному його аспекті. Лікування повинно зосереджуватися на всіх аспектах людини. Ключова відмінність між психіатричним лікуванням і холістичним лікуванням психічного здоров’я – це оздоровлення. Холістична терапія сприяє оздоровленню для покращення поведінкового та фізичного здоров’я.

Холістична терапія стверджує, що дисбаланс в одному аспекті особистості може спричинити дистрес в іншому. Наприклад, тривалий психічний стрес може трансформуватися у фізичну хворобу, отже, вона спрямована на цілісне, а не паліативне зцілення. Практика холістичної терапії виходить за межі терапевтичного кабінету. Практика самодопомоги, яка зосереджує і плекає всі наші почуття, підпадає під поняття холістичної терапії.

Історія Дня холістичної терапії

Концепція холістичної терапії не є новою. Вона сягає своїм корінням ідей Гіппократа, батька медицини, який вважав, що наше тіло має здатність до самозцілення. Він передбачав, що найсильнішими ліками буде здатність зцілення без ліків. Холістична терапія виникла на основі цієї 2000-річної ідеї. Навіть сьогодні, перш ніж розпочати будь-яку холістичну практику, лікар і пацієнт ставлять перед собою спільну мету. Як тільки вони досягають цієї мети, людина може продовжувати свій шлях до зцілення самостійно.

Практика лікування, що базується на симптомах, стрімко розвинулася в 1970 році, коли фармацевтична промисловість переживала бум. Послідовно, через брак емпіричних доказів, холістичну терапію уникали як “альтернативну медицину”. Але в останні роки відбулися зміни в тому, як люди ставляться до холістичної терапії. Медики почали визнавати силу холістичного підходу. Зростає усвідомлення зв’язку між розумом і тілом. Все більше людей беруть участь у заходах, які допомагають збалансувати “розум” і “тіло”.

Переваги холістичної терапії

Існує безліч холістичних підходів, які в поєднанні з клінічними методами і практиками можуть дати багато позитивних результатів. Холістична терапія звертається до травматичного досвіду, а також болючих дитячих спогадів і відкриває старі шрами з минулого, які можуть бути причиною психічних захворювань, щоб ефективніше їх вилікувати.

Холістична терапія може також включати практики усвідомленості. Техніки, засновані на усвідомленості, є ефективними інструментами для подолання психічних захворювань. Пацієнти можуть практикувати ці інструменти під час терапії, а потім приносити їх додому для використання. Як тільки усвідомленість інтегрується в повсякденне життя, люди можуть почати помічати невеликі, але помітні поліпшення свого психічного здоров’я і загального благополуччя.

Поширені холістичні послуги включають акупунктуру, йогу та медитацію. Переваги цих практик можуть включати поліпшення сну, кращі навички подолання труднощів, покращення способу життя та зменшення симптомів психічних захворювань. Завдяки цим холістичним методам люди отримують краще розуміння свого розладу, його коренів і того, як впоратися з ним у довгостроковій перспективі за допомогою здорового способу життя.

Найкращий спосіб впровадити холістичну терапію в лікування – це додатково вивчити її. Якщо ви намагаєтеся впровадити холістичну терапію в лікування вашого клієнта, не соромтеся консультуватися з професіоналами в цій галузі.

День холістичної терапії – це нагадування про важливість турботи про наше психічне здоров’я і загальний добробут. Впроваджуючи холістичну терапію в плани лікування, люди можуть навчитися методам, які допоможуть їм досягти кращого самопочуття та збільшити ефективність медикаментозного лікування.

Позначки:
Copy link