День благодійності в Україні

День благодійності в Україні

Що це за день?

День благодійності в Україні – це національне свято, впроваджене з метою підтримки милосердя на різних рівнях відповідальності. Людина може займатися благодійництвом особисто, також існує багато громадських організацій та благодійних фондів, які здійснюють допомогу нужденним. Підтримуватися принцип милосердя має також і на державному рівні.

У 2023 році День благодійності в Україні відзначається 10 грудня
Схожі події:
💖 Міжнародний день благодійності
💖 Всесвітній день пожертвувань
💖 День “Пальто та іграшки для дітей”
💖 День святкової їжі для нужденних тварин
💖 День ходіння босоніж

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Що означає термін «благодійність», відомо кожному. Це різнопланова допомога тим людям, які її потребують. Це не обов’язково фінансова підтримка чи дарування майна. Окрема людина чи благодійна організація може підтримати людину морально, надати їх безоплатну фахову допомогу, спрямувати її до людей чи організацій, які нададуть фахову допомогу з потрібного питання.

Відзначається День благодійності в Україні щороку у другу неділю грудня. В 2021 році цей день випадає на 12 грудня. Не плутайте з Міжнародним днем благодійності, який відзначається 13 вересня.

Як виникла ідея відзначати День благодійності в Україні?

День благодійності в Україні відзначається на офіційному рівні. Свято було впроваджене на основі указу Президента України Віктора Ющенка, який було підписано в 2007 році. В указі стверджується, що державні органи сприятимуть підтримувати ініціативи та справи, виявлені та впроваджені з боку благодійних організацій.

Українська Біржа Благодійності

В останні роки представники українського бізнесу виявляють неабияку зацікавленість у доброчинності. З’являються нові організації, що збирають кошти для нужденних. Серед них Українська Біржа Благодійності – одна з найбільших благодійних структур в Україні.

На базі УББ створено онлайн-платформу пожертвувань. На сервісі представлено безліч зворушливих історій, а кожен охочий може пожертвувати певну суму на той проєкт, який найбільше його зачепив. Також можна підтримати декілька проєктів. Керівництво організації ретельно стежить щодо того, щоб кожна копійка була витрачена у потрібних цілях.

Статистика

В останні роки в нашій країні питання благодійності набули державного значення. Вітчизняні та іноземні аналітики свідчать, що участь бізнес-структур в актах благодійності стрімко зростає.

Це говорить лише про те, що український бізнес став більш зрілим. Його лідери зауважують, що благодійна робота в Україні вже ведеться на досить високому рівні та продовжує розвиватися. Причому до благодіянь долучаються представники як середнього, так і великого бізнесу.

Світовий індекс дарування

Цікаві дані показує світовий індекс дарування (WGI) – щорічний звіт, опублікований Фондом допомоги благодійним організаціям. Звіт є найбільшим у світі опитуванням про благодійні заходи з усього світу.

Десятий щорічний звіт аналізує дані за останні десять років, розкриваючи тенденції благодійних дій людей під час економічної кризи, відновлення економіки та геополітичних заворушень. У звіті розглядаються три аспекти поведінки:

 • Допоміг незнайомій людині.
 • Пожертвував гроші на благодійність.
 • Провів добровольчий час в організації.

Україна посідає 101 місце у цьому списку. За даними дослідження у нашій країні благодійність виявляється у 24% випадках. З них 18% – це допомога незнайомій людині, 35% – пожертви на благодійництво та 19% – волонтерська діяльність. 

Як відзначати День благодійності в Україні?

Щодня навколо є люди, що потребують допомоги. Тому здійснювати акти милосердя, виявляючи чуйність та турботу до інших людей необхідно не тільки в день благодійності, навіть якщо одна людина не має достатньо сил та фінансів, щоб здійснити щось грандіозне. Проте навіть маленька справа, зроблена від щирого серця, викличе вдячність чи усмішку у того, хто потребував допомоги, це означає, що життя не прожите марно:

 1. Поділитися своїми речами. Якщо ви, перебираючи одяг у шафі, зауважили, що певні речі вже давно не носите, не викидайте їх. В наші дні існує багато благодійних організацій, що збирають одяг для бідних людей. Непотрібні для вас книги та іграшки можуть принести невимовну радість комусь іншому, а старий столик чи крісло – створять затишок у домі бідних людей.
 2. Поділитися кров’ю. Якщо ви хочете зробити щось особливе в День благодійності в Україні, чому б не здати кров. В кожному місті є центри переливання крові, які роблять забори крові у донорів.
 3. Не бути байдужими до людей. Побачивши бідну людину, чи безхатченка, можна купити для нього/неї пиріжок чи іншу їжу у закладі харчування.
 4. Допоможіть нужденним людям, яких знаєте. Якщо у вас є хворі чи бідні родичі, дізнайтесь, як ви можете їм допомогти.
 5. Станьте волонтером. Сьогодні є багато можливостей для доброчинності в медичних закладах, дитячих будинках, будинках для людей похилого віку тощо.
 6. Пожертвуйте на лікування. Сьогодні можна почути безліч історій дітей та дорослих, що мають серйозні захворювання та потребують надзвичайно коштовного лікування. Навіть 10 гривень, пожертвуваних у фонд допомоги такій людині, може врятувати їй життя.
 7. Взяти опіку над твариною. Не обов’язково брати вуличного собаку чи кішку додому, їх можна підгодовувати. Також можна встановити опіку над якоюсь твариною з притулку. Відвідувати її, приносити їжу, брати на прогулянку.

Перелік найбільших благодійних організацій для кожного, хто прагне долучитися до благодійності.

 • Фонд «Україна 3000»
 • Фонд «Карітас України»
 • Фонд «Благовіст – з Добром та Надією»
 • Фонд «Open Ukraine»
 • «Фонд Олени Франчук «АНТИСПІД»
 • Фонд Надії та Добра
 • «Надія і житло для дітей»
 • Фонд «Дитячий світ»
 • «Український жіночий фонд»

#ЧашкаКави

Великою популярністю та довірою користуються різні публічні люди, блогери. Наприклад, відомий ведучий та мандрівник Дмитро Комаров регулярно веде доброчинну діяльність, яку називає “Чашка кави” (#ЧашкаКофе).

Суть її полягає в тому, що будь-хто може іноді відмовитися від чашки кави і перерахувати кошти за неї на благодійність. Дмитро веде людей (часто діточок), що потребують негайної допомоги. Маючи багатотисячну аудиторію, йому вдається врятувати життя. Будь-хто з його підписників може бути впевнений, що кошти підуть безпосередньо на справу і ніде не загубляться.

До того ж, Дмитро має дуже цікавий блог. Редакція DAY TODAY радить підписатися:

Instagram instagram.com/komarovmir

Facebook facebook.com/1plus1.DmitroKomarov/

В цей день благодійні організації мають можливість переглянути результати своєї діяльності, скласти плани на майбутнє та отримати заслуженні привітання. День благодійності в Україні – це також можливість привернути увагу можновладців до труднощів, з якими стикаються благодійники та покращити умови їхньої роботи.

Чому важлива ця подія? 

У світі не має людини, яка б не могла займатися благодійністю. Думка, що бідна людина, у якої відсутні гроші, не може зробити добру справу – хибна. Не має значення, що ми робимо, чи скільки ми жертвуємо, навіть добрі слова підтримки – це вже благодійність.

Однак серйозну допомогу, яка може змінювати долі тисяч нужденних, можуть надати заможні люди, компанії та організації, яким не байдужа доля інших.

У нашому світі завжди будуть нужденні, благочинність ніколи не впорається з бідністю. Попри це, добрі справи можуть покращувати та рятувати життя мільйонів. День благодійності, що святкується в Україні з 2007 року, має покликати кожного українця приєднатися до милосердних справ.

Коли будемо відзначати День благодійності в Україні?

РікДатаДень тижня
202013 грудняНеділя
202112 грудняНеділя
202211 грудняНеділя
202310 грудняНеділя
20248 грудняНеділя
Copy link