Афанісіїв день

Афанасіїв день

18 (31) січня представники багатьох конфесій святкують Афанасіїв день на честь Афанасія Великого. У слов’ян було повір’я, що цього дня відьми збираються на шабаш. Це пояснює безліч прикмет та обмежень, пов’язаних із цим святом. Наприклад, не можна голосно розмовляти, вживати алкоголь, сваритися та навстіж відчиняти двері, коли заходиш до будинку. 

Схожі події: День пам’яті святого пророка Софонії та День Святого Василя

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Афанасій Великий народився у кінці III століття в Єгипті. Хлопчик виховувався у християнській вірі, тому вже у 21 рік був освячений у сан диякона Олександрійської церкви. Збереглися документи, що свідчать, як у 325 році Афанасій виступив на Нікейському Соборі, спростовуючи єресь Арія. Незабаром після цього його було обрано Первосвятителем Олександрійської Церкви, а надалі – архієпископом Олександрії.

На цій посаді Афанасій Великий продовжував вести боротьбу з послідовниками аріанського вчення. Але на нього звели наклеп і засудили за вбивство, відправивши на заслання в Трір. Після смерті Константина Афанасій відправився до Папи Римського, де отримав виправдання. Повернувшись до Олександрії, ще багато разів страждав від намов прихильників аріанського вчення.

Але до самої смерті, яка сталася у 373 році, святий Афанасій не зрікся своєї віри та продовжував розповідати про вчення Христа, повертаючи єретиків до істинного християнства. 

Позначки:
Copy link