цікаві факти про кіно
  1. У двадцяті роки XX століття багато прихильників німого кіно вважали зайвою появу звуку. У якості аргументу вони використовували той факт, що мовний бар’єр не дозволить розповсюджувати фільми по всьому світу. Також зірки кіно тепер повинні були мати приємний тембр голосу, розмовляти без акценту й інших недоліків. Вважалось також, що звук порушить нарратив фільму.
  2. Днем народження звукового кіно вважається 6 жовтня 1927 року, коли на екрані з’явилася кінострічка «Співак джазу». У ній глядачі вперше почули репліки головного героя. До цього компанія Warner Brothers вже випустила декілька звукових фільмів. Але вони містили тільки музичні номери, а герої, як раніше, залишалися «німими».
  3. У США номери телефонів, які знаходиться у діапазоні від 555-0100 до 555-0199, використовуються тільки у серіалах, кінострічках та інших художніх творах. Насправді цих номерів не існує, щоб глядачі не мали спокуси зателефонувати улюбленим героям або висловити негатив на адресу кінозлодія.
  4. На сьогодні країною, яка випускає найбільше кіно контенту – по 2 фільми на добу, вважається Індія. Тобто за рік на екрани виходить понад 750 художніх фільмів. І хоча серед них рідко зустрічаються шедеври, вони знаходять своїх прихильників не тільки на батьківщині, але й далеко за її межами.
  5. Термін «кіно» народився у Німеччині. До цього кінострічки у різних країнах мали різні назви, включаючи «ілюзіон», «хромо» й навіть «кікі».
  6. Рекордсменом з відсіювання претенденток на головну роль стала стрічка «Віднесені вітром». Перед тим як ствердити на роль Скарлетт Вів’єн Лі, режисерській групі довелось передивитися понад 60 претенденток. А ось сценарій фільму «Вбити Білла», навпаки, був написаний Квентіном Тарантіно спеціально під актрису Уму Турман.
  7. Макет гігантської мавпи у кінострічці «Кінг Конг», знятої у 1933 році, був на зріст лише 45 сантиметрів. Але завдяки геніальності оператора він став прабатьком усіх наступних кіномонстрів.
  8. Більшість любителів кіно вважає, що першою стрічкою була картина, у якій показано прибуття на перон вокзалу пасажирського потягу. Але це не так. Першим фільмом став у 1895 році «Вихід робітників з фабрики». Хоча обидві стрічки побачили світ завдяки братам Люм’єр.
  9. Після зйомок фільму про Франкенштайна актор Борис Карлофф, який зіграв монстра, переніс 3 операції на хребті, а також до кінця життя страждав від болю у стопах. Це стало наслідком носіння важкого костюма. Також на актора щодня наносили дуже складний грим. На це уходило майже три години, а після знімального дня – ще стільки ж часу для його зняття.
  10. Знак Голлівуду було вигадано у 1923 році. Але спочатку його повна назва виглядала як HOLLYWOODLAND і позначала новий квартал Лос-Анджелеса. Але завдяки швидкому розвитку кіноіндустрії назва прижилася, скоротилася та стала відомою у усьому світі.
«Вихід робітників з фабрики» 1895 рік (відновлений)

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Було цікаво❓Поділіться з друзями! 👇