10 цікавих фактів про кіно

цікаві факти про кіно

Світ кіно сповнений захопливих історій, від зародження кінотехнологій до створення сучасних блокбастерів. Найцікавіші факти про кіно та його історію.

Подорож кіно розпочалася наприкінці 19 століття, коли у 1890-х роках було винайдено перші камери для зйомки рухомих зображень. Однак найперша рухома картина “Сцена в саду Раундхей” датується 1888 роком, її зняв французький винахідник Луї Ле Пренс. Цей двосекундний кліп про пересування його сім’ї заклав основу для майбутнього кіно.

Перші фільми були німими і зазвичай супроводжувалися живою музикою, щоб покращити враження від перегляду. Панорамна зйомка, основна в сучасному кінематографі, була розроблена в 1987 році, зробивши революцію в кіновиробництві, уможлививши динамічний рух камери. Спочатку камери знімали зі швидкістю 16 кадрів на секунду (FPS), що різко контрастує з сьогоднішніми стандартами 25 FPS для 35-мм камер, а в цифрових форматах (Legacybox) навіть вище.

10 цікавих фактів про кіно

  1. У двадцяті роки XX століття багато прихильників німого кіно вважали зайвою появу звуку. У якості аргументу вони використовували той факт, що мовний бар’єр не дозволить розповсюджувати фільми по всьому світу. Також зірки кіно тепер повинні були мати приємний тембр голосу, розмовляти без акценту й інших недоліків. Вважалось також, що звук порушить нарратив фільму.
  2. Днем народження звукового кіно вважається 6 жовтня 1927 року, коли на екрані з’явилася кінострічка «Співак джазу». У ній глядачі вперше почули репліки головного героя. До цього компанія Warner Brothers вже випустила декілька звукових фільмів. Але вони містили тільки музичні номери, а герої, як раніше, залишалися «німими».
  3. У США номери телефонів, які знаходиться у діапазоні від 555-0100 до 555-0199, використовуються тільки у серіалах, кінострічках та інших художніх творах. Насправді цих номерів не існує, щоб глядачі не мали спокуси зателефонувати улюбленим героям або висловити негатив на адресу кінозлодія.
  4. На сьогодні країною, яка випускає найбільше кіно контенту – по 2 фільми на добу, вважається Індія. Тобто за рік на екрани виходить понад 750 художніх фільмів. І хоча серед них рідко зустрічаються шедеври, вони знаходять своїх прихильників не тільки на батьківщині, але й далеко за її межами.
  5. Термін «кіно» народився у Німеччині. До цього кінострічки у різних країнах мали різні назви, включаючи «ілюзіон», «хромо» й навіть «кікі».
  6. Рекордсменом з відсіювання претенденток на головну роль стала стрічка «Віднесені вітром». Перед тим як ствердити на роль Скарлетт Вів’єн Лі, режисерській групі довелось передивитися понад 60 претенденток. А ось сценарій фільму «Вбити Білла», навпаки, був написаний Квентіном Тарантіно спеціально під актрису Уму Турман.
  7. Макет гігантської мавпи у кінострічці «Кінг Конг», знятої у 1933 році, був на зріст лише 45 сантиметрів. Але завдяки геніальності оператора він став прабатьком усіх наступних кіномонстрів.
  8. Більшість любителів кіно вважає, що першою стрічкою була картина, у якій показано прибуття на перон вокзалу пасажирського потягу. Але це не так. Першим фільмом став у 1895 році «Вихід робітників з фабрики». Хоча обидві стрічки побачили світ завдяки братам Люм’єр.
  9. Після зйомок фільму про Франкенштайна актор Борис Карлофф, який зіграв монстра, переніс 3 операції на хребті, а також до кінця життя страждав від болю у стопах. Це стало наслідком носіння важкого костюма. Також на актора щодня наносили дуже складний грим. На це уходило майже три години, а після знімального дня – ще стільки ж часу для його зняття.
  10. Знак Голлівуду було вигадано у 1923 році. Але спочатку його повна назва виглядала як HOLLYWOODLAND і позначала новий квартал Лос-Анджелеса. Але завдяки швидкому розвитку кіноіндустрії назва прижилася, скоротилася та стала відомою у усьому світі.

Цікаві факти про культові фільми

  • Сцена у фільмі “Людина-павук” 2002 року, де Тобі Магуайр ловить обід Мері Джейн, потребувала 156 дублів без використання CGI, що демонструє відданість практичним ефектам.
  • Культовий “цифровий дощ” у фільмі “Матриця” був створений на основі японських рецептів суші, завдяки креативному підходу художника-постановника Саймона Уайтлі.
  • Кіт, якого тримає Марлон Брандо у фільмі “Хрещений батько”, не був запланований. Режисер Френсіс Форд Коппола знайшов кота на знімальному майданчику і вирішив включити його в сцену, додавши до культових образів фільму.
  • Оригінальне ім’я Базза Лайтера. В “Історії іграшок” Базза Лайтера спочатку звали Місячний Ларрі, що є відсиланням до астронавта Базза Олдріна, на честь якого персонажа згодом перейменували.
  • Starbucks у “Бійцівському клубі”. Режисер Девід Фінчер ховав чашки Starbucks майже в кожному кадрі “Бійцівського клубу” як коментар до всюдисущості мережі кав’ярень.

Еволюція кіно

Перший повнометражний фільм “Історія банди Келлі” був знятий у 1906 році в Австралії, що стало важливою віхою в історії кіно.

У 1907 році відкрилися перші кінотеатри, які перетворили фільми з карнавальних атракціонів на масову розвагу. Відтоді цифрова ера змінила спосіб створення та перегляду фільмів, а технологія цифрової обробки світла (DLP) стала стандартною для кінотеатрів, що дозволяє здійснювати цифрову проекцію фільмів1.

Ці факти — лише поверхнева частина багатої та різноманітної історії кіно. Від кропітких зусиль, спрямованих на те, щоб зафіксувати одну сцену, до технологічних досягнень, які трансформували індустрію, кожна історія додає до такої давньої й водночас сучасної та динамічної історії кіно, нагадуючи нам про здатність цього медіа захоплювати, розважати та надихати.

«Вихід робітників з фабрики» 1895 рік (відновлений)

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

  1. https://legacybox.com/blogs/analog/fun-facts-film-history []

Схожі статті

Copy link