Безмежні можливості числа Пі

Число Пі

Ще зі школи ми знаємо, що число π має нескінченну кількість цифр після коми. А отже, в ньому рано чи піздно зустрінеться будь-яка комбінація цифр, наприклад, ваш номер телефону, або повна дата вашого дня народження.

І хоча число Пі повністю вирахувати неможливо, із ростом обчислювальних можливостей зростала і кількість прорахованих цифр числа π. Це навіть переросло в певне змагання і рекорди ставляться один за одним.

Більше – краще

Всі знають, що

Число Пі дорівнює 3,14…

але за тими трьома крапками криється безмежна кількість цифр і їх послідовностей.

Теперешній світовий рекорд в обчисленні числа Пі належить Тимоті Муллікену, який у січні 2020 року обчислив і виклав у вільний доступ 50 триліонів цифр після коми. Обчислення тривали майже рік! Ви можете заватажити його файли і пошукати там свій номер телефону. Щоправда, вам для цього знадобиться 40 терабайт вільного місця на диску.

Музика числа Пі

А ви знаєте як звучить число Пі? Музиканти вже давно здогадалися перевести цифри в ноти і створити музику з числа Пі. Дехто додав більш складні алгоритми у перетворення і отримав дійсно вражаюці результати.

За цим посиланням ви можете самі спробувати, як звучить число Пі, змінити тональність, темп тощо. Цікаво, що з темпом у 314 ударів на хвилину, для того, щоб програти 50 триліонів нот знадобиться приблизно 302 758 років!

А ось приклади більш складних алоритмів перетворення:

31.4 трлн картин з числа Пі

За цим посиланням ви можете створити справжній витвір мистецтва за декілька секунд. Спеціальний алгоритм створює зображення з послідовності цифр числа Пі. До того ж створює різні картини в залежності від того, з якої цифри починати рахувати. Якщо ви не знайшли ваш номер телефону в послідовності вже обчисленних цифр числа Пі, то ви можете принаймі створити з нього картину.

Як створити власну картину з будь-якого числа чи слова?

Ми теж вирішили трохи розважится і створити картину з назви нашого сайту – DAYTODAY. Для чього ми спочатку перетворили літери в цифри (зробити це можна ось тут), а з цифр вже створили таку картину. Спробуйте самі, це весело!

DAYTODAY «на мові числа Пі» 

Вам була цікава ця стаття? Будемо вдячні, якщо поділетесь нею з вашими друзями на Міжнародний день числа Пі, який щороку відзначається 14 березня.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link