10 цікавих фактів про Фінляндію

Цікаві факти про Фінляндію

День Незалежності Фінляндії – 6 грудня. Ось найцікавіше про цю країну:

 1. Вода з крану
  За даними Комітету з водних ресурсів при ООН, вода у Фінляндії виключної чистоти. Її без побоювання можна пити прямо з крана без теплової обробки, завдяки багатоступеневій системі фільтрації та комунікаціям, що завжди знаходяться у справному стані.
 2. Штрафи та податки
  Фінляндія відома своїми штрафами та прогресивною системою оподаткування. Громадянин, що отримує великий річний прибуток, сплатить більшу суму штрафу за те саме порушення. Податкова ставка теж напряму залежить від доходів – чим більше отримуєш, тим більше твій податок. Максимальний зафіксований податок складає 52,5%.
 3. Резиденція Санта-Клауса
  У Лапландії – північній частині країни – дійсно живе Санта-Клаус. Joulupukki (так називають Санту фіни) перекладається як «різдвяний козел». В нього є свій офіс, дійсна поштова адреса, фінський паспорт. Резиденція Санти працює цілий рік і отримує листи від дітей із всіх куточків планети. Ось офіційний сайт Санта-Клауса – https://santaclausvillage.info
 4. Рівноправність
  Фінський парламент першим у світі надав жінкам рівні з чоловіками можливості щодо волевиявлення та державного управління. Саме у Фінляндській республіці президентом стала жінка, що обіймала посаду двічі. Це – Тар’я Каарина Халонен. 
 5. В’язниці чи готелі?
  Ув’язнених у Фінляндії навіть язик не повертається так називати. Вони носять звичайний одяг, вільно пересуваються, дружньо спілкуються з наглядачами. Часто в’язні проживають у доглянутих одноповерхових будиночках, без колючого дроту. Як показує фінська статистика, такий спосіб ув’язнення набагато краще впливає на перевиховання злочинців.
 6. Країна яхтсменів?
  Синій хрест на білому фоні запозичений у прапорів фінських яхт-клубів, що з’явилися за часів Російської імперії. Зараз фіни асоціюють кольори свого прапору з численними озерами країни та її засніженими казковими зимами. 
 7. ЗОЖники
  Фіни – дуже спортивна нація. Вони багато часу проводять на природі. Дуже популярна серед фінів спортивна хода з палками. Вона ефективно зміцнює все тіло та ідеально підходить для прогулянок. У Фінляндії, окрім типових видів спорту, проходять найкумедніші змагання. Наприклад, цікаво позмагатися на чемпіонаті з кидання мобільного телефона. 
 8. Телевізор — наше все!
  Трансляція «Балу у Замку», що відбувається на День незалежності, має найвищий рейтинг переглядів. На урочистому заході, що відбувається у президентській резиденції, з’їжджаються всі видатні місцеві та іноземні діячі. Кожен третій громадянин Фінляндії спостерігає за цією щорічною подією. 
 9. Безкоштовна освіта
  Освіта в цій країні безкоштовна навіть в університетах, а система отримання знань вважається найефективнішою у світі. Отримати якісну освіту можуть як громадяни Фінляндії, так і іноземці за умови, що викладання буде проходити фінською або шведською мовами. 
 10. Інтернет як право людини!
  Фіни першими офіційно отримали безперебійний доступ в інтернет як невід’ємне громадянське право людини. Провайдери зобов’язані урядом країни надавати високошвидкісний інтернет населенню, бо це важлива складова навчального та робочого процесу.
Резиденція Санта-Клауса

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link