Сльоза Індії: 10 цікавих фактів про Шрі-Ланку

цікаві факти про шрі-ланку
  1. За свою історію Шрі-Ланка мала декілька назв. У давнину греки дали назву острову Тапробана, а персам та арабам він був відомий як Сарандіб. З 1948 по 1972 роки країна була домініоном Британської імперії під назвою Цейлон. Сучасна назва острівної держави Шрі-Ланка зі стародавньої мови санскрит перекладається як «благословенна земля».
  2. Форма острова нагадує сльозу, яка наче скотилась по східному узбережжю Індії та зачепилась за кінчик її південного штату Тамілнад. Це посприяло виникненню неофіційних назв Шрі-Ланки, таких як «сльоза Індії» або «перлина Індійського океану».
  3. Від початку свого існування країна мала декілька столиць. У давні часи це були Анурадхапура, Полоннарува та Канді. Сьогодні у Шрі-Ланці є дві столиці: офіційна адміністративна з довгою та важковимовною назвою Шрі-Джаяварденепуру-Котте та неофіційна – Коломбо, центр виробничо-комерційної діяльності країни.
  4. Шрі-Ланка – двомовна держава. Більшість мешканців острова розмовляє тамільською мовою та сингальською, яку можна почути тільки у цій країні. У спілкуванні між представниками різних етнічних груп, які мешкають на території держави, особливо популярна англійська мова.
  5. Шрі-Ланка має найбільше вихідних днів. Хоч основною релігією є буддизм, який сповідує близько 70% населення, країна вважається багатоконфесійною. З метою уникнення конфліктів між вірянами запроваджено закон щодо офіційного святкування релігійних свят кожного віросповідання.
  6. Національне свято Алут Аваруду – Новий рік, який ланкійці відзначають у квітні. Святкова дата залежить від місячного циклу, тому щороку вона змінюється. Цікавою особливістю свята є поняття Нонагата – нейтральний часовий період між закінченням старого та початком нового року, який може тривати до декількох годин.
  7. Прапор країни вважають одним із найстаріших державних символів у світі. Зображення лева на полотнищі уособлює давніх предків ланкійців. Червоне поле символізує буддизм, а смужки зеленого та помаранчевого кольору – відповідно мусульманську та індуїстську віри.
  8. Цейлонський чай – візитівка Шрі-Ланки. Ще у давні часи паростки завезли на острів англійці з Індії. Зараз країна щороку виробляє понад 300 тис. тонн чаю, що становить десяту частину світового виробництва. Вчені вважають країну батьківщиною кориці, яку на острові виявили ще стародавні єгиптяни.
  9. У горах острова прокладена залізнична колія. Оскільки більшість залізниць у країні збудовані на межі XIX-XX ст., швидкість потягів не перевищує 40 км/год. По вузьких автомобільних дорогах рухаються автобуси з відчиненими дверима, і пасажирам доводиться вистрибувати з них на ходу. Є й платні шосе, де їздить комфортніший (і дорожчий) транспорт.
  10. Відстань від Шрі-Ланки до екватора сягає близько 800 км. Тому протягом усього року температура повітря по всій території країни майже однакова та може коливатися у межах 25-30°С.

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про ОАЕ

Цікаві факти про ОАЕ

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про Кенію

цікаві факти про кенію

Схожі статті

Copy link