- За свою історію Шрі-Ланка мала декілька назв. У давнину греки дали назву острову Тапробана, а персам та арабам він був відомий як Сарандіб. З 1948 по 1972 роки країна була домініоном Британської імперії під назвою Цейлон. Сучасна назва острівної держави Шрі-Ланка зі стародавньої мови санскрит перекладається як «благословенна земля».
- Форма острова нагадує сльозу, яка наче скотилась по східному узбережжю Індії та зачепилась за кінчик її південного штату Тамілнад. Це посприяло виникненню неофіційних назв Шрі-Ланки, таких як «сльоза Індії» або «перлина Індійського океану».
- Від початку свого існування країна мала декілька столиць. У давні часи це були Анурадхапура, Полоннарува та Канді. Сьогодні у Шрі-Ланці є дві столиці: офіційна адміністративна з довгою та важковимовною назвою Шрі-Джаяварденепуру-Котте та неофіційна – Коломбо, центр виробничо-комерційної діяльності країни.
- Шрі-Ланка – двомовна держава. Більшість мешканців острова розмовляє тамільською мовою та сингальською, яку можна почути тільки у цій країні. У спілкуванні між представниками різних етнічних груп, які мешкають на території держави, особливо популярна англійська мова.
- Шрі-Ланка має найбільше вихідних днів. Хоч основною релігією є буддизм, який сповідує близько 70% населення, країна вважається багатоконфесійною. З метою уникнення конфліктів між вірянами запроваджено закон щодо офіційного святкування релігійних свят кожного віросповідання.
- Національне свято Алут Аваруду – Новий рік, який ланкійці відзначають у квітні. Святкова дата залежить від місячного циклу, тому щороку вона змінюється. Цікавою особливістю свята є поняття Нонагата – нейтральний часовий період між закінченням старого та початком нового року, який може тривати до декількох годин.
- Прапор країни вважають одним із найстаріших державних символів у світі. Зображення лева на полотнищі уособлює давніх предків ланкійців. Червоне поле символізує буддизм, а смужки зеленого та помаранчевого кольору – відповідно мусульманську та індуїстську віри.
- Цейлонський чай – візитівка Шрі-Ланки. Ще у давні часи паростки завезли на острів англійці з Індії. Зараз країна щороку виробляє понад 300 тис. тонн чаю, що становить десяту частину світового виробництва. Вчені вважають країну батьківщиною кориці, яку на острові виявили ще стародавні єгиптяни.
- У горах острова прокладена залізнична колія. Оскільки більшість залізниць у країні збудовані на межі XIX-XX ст., швидкість потягів не перевищує 40 км/год. По вузьких автомобільних дорогах рухаються автобуси з відчиненими дверима, і пасажирам доводиться вистрибувати з них на ходу. Є й платні шосе, де їздить комфортніший (і дорожчий) транспорт.
- Відстань від Шрі-Ланки до екватора сягає близько 800 км. Тому протягом усього року температура повітря по всій території країни майже однакова та може коливатися у межах 25-30°С.
Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про ОАЕ
Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!
Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про Кенію
Підписуйтесь на розсилку "Цікаві статті"
Кожної пʼятниці ми надсилатимемо вам нові цікаві статті за тиждень у вашу поштову скриньку. Відписатися можна будь-коли. Наш контент на 100% безплатний.