Як перейти на українську? – поради

Як перейти на українську мову

Як заговорити державною мовою? Для вас поради від “Єдиних”.

З початком повномасштабної війни все більше українців переходять на українську мову. Створили навіть безкоштовні курси для її вивчення. Один із таких – «Єдині».

Це 28 днів безкоштовної навчальної та психологічної підтримки у переході на українську.

Саме сьогодні 6 лютого стартує черговий онлайн-курс, безеоштовний проект від “Єдині”.

Як перейти на українську

  • Читайте книжки українською. Обирайте для цього тексти для дітей. Бо там є багато слів, які нечасто трапляються у побуті. Наприклад, непере́ливки. І не варто вважати, що дитяча література примітивна. Читайте дитячі книжки, графічні романи чи комікси. І на початках це вам дуже допоможе.
  • Підписуйтеся на ресурси, які мовлять українською – медіа, телебачення, онлайн-платформи. Ті, яким ви довіряєте. Або медіа «білого списку». Ті, що розповідають правдиві новини і мають українськомовну версію.
  • Дивіться українське. Якщо ви маєте улюблений серіал, який ви переглядали російською, подивіться його українською. Тоді жарти, приємні моменти у вас перекладуться на українську.
  • Обирайте українську як мову сайтів, які ви відвідуєте. Чому це важливо? Бо це – ваше повсякдення. Якщо ви шукаєте в мережі, як правильно відіпрати пляму, або де купити якісну термобілизну, то робіть це українською.
  • Не варто боятися говорити українською. Почніть спілкування з простих діалогів. З випадкових реплік «будь ласка» чи «дякую» на касі. Це допоможе потім розмовляти українською всюди й вільно.
  • Робіть дні української мови. Обирайте наперед дати, коли будете розмовляти українською всюди та за будь-яких обставин: у магазині, на роботі, у побуті.
  • Ставте чіткі цілі. Наприклад, скласти іспит на знання української цієї зими. Дуже важливо у ситуації розгубленості та нового починання сформулювати свою мету, щоб рухатися до неї

Переходьте на українську – мову перемоги! Долучайтеся до безкоштовного курсу «Єдині», де за 28 днів у суцільній підтримці та єдності зробите перші кроки до української!

Реєстрація тут

Соціальні мережі проєкту: 
https://www.facebook.com/yedyni

https://instagram.com/yedyni.ruh

https://www.youtube.com/@yedyni

Схожі статті

Copy link