У любові є п’ять мов. Так стверджує доктор Геррі Чепмен (американський психолог, консультант і автор книг про любов і сім’ю). У його книзі “П’ять мов любові” ви дізнаєтеся про способи вираження любові, дізнаєтеся як поліпшити подружні взаємини, стосунки з дітьми та близькими. Мова любові – це мова, яку ми вивчаємо та досліджуємо все життя. Починайте її вивчати вже сьогодні, це одна з найважливіших мов у вашому житті. Звісно ж, плекайте українську та вдосконалюйте англійську!
Психолог у своїй книзі описує п’ять різних способів, якими люди виражають і відчувають любов. Це дуже цікава тема для дослідження себе та стосунків із близькими.
5 мов любові
Як добре жити в домі, де кожен знає, як висловити іншому свою любов.
Ґері Чепмен
Автор Геррі Чепмен виділяє п’ять мов любові:
- час
- слова
- подарунки
- допомога
- дотики
- Час: люди з такою мовою любові відчувають себе найбільше коханими, коли їм приділяють нерозділену увагу (лише для неї особисто), беруть участь у спільних заходах і проводять час разом. Важливо зазначити що нерозділена увага – це коли книгу читають перед сном не дітям у сім’ї, а кожній дитині окремо, лише для неї, ту книгу, яку вона хоче. Час разом, наприклад, для подружжя – це не у компанії, а лише удвох.
- Слова: люди, які володіють цією мовою любові, відчувають, що їх люблять і цінують через слова підбадьорення, компліменти та схвалення.
- Подарунки: для людей, які володіють такою мовою любові, подарунки є вагомим символом любові та прихильності, своєрідним еквівалентом любові. Помисли та зусилля, що стоять за подарунком, можуть змусити їх відчути, що їх цінують і люблять. Не отримати подарунок – це може завдати болю та змусити страждати.
- Допомога: для тих, хто володіє такою мовою любові, дії говорять голосніше, ніж слова. Вони почуваються коханими, коли їхній партнер допомагає виконувати будь-яку роботу та демонструє, що про нього дбають і думають.
- Дотики: фізичний дотик є ключовим для тих, хто володіє цією мовою любові. Весь спектр тактильних відчуттів (від тримання за руки та обіймів до сексу) є способом висловлення почуттів. Не забувайте про обійми, поцілунки, масаж, погладжування, особливо, коли мова йде про дитину з такою домінуючою мовою. Все це допомагає відчувати зв’язок і любов.
Ми знаємо, розуміємо і користуємось усіма мовами любові, але одна — домінуюча мова любові, у кожної людини своя. Ми можемо не чути мову любові свого партнера і говорити на різних, незрозумілих один одному мовах. Розуміючи свою власну мову любові та мову свого партнера, ви можете покращити спілкування та поглибити зв’язок один з одним. Це стосується і взаємин з дітьми, батьками, друзями. Можливо, вашу маму треба більше обіймати, подрузі робити маленькі подарунки, а дитина просто потребує допомоги (у прибиранні іграшок чи виконанні шкільних завдань)? Яка ваша мова любові? Як її визначити? Як визначити мову любові у своїх близьких?
Читайте також: Слова змінюють світ

Шукайте відповіді у книзі «П’ять мов любові», дізнайся про свою мову любові, зрозумійте мову вираження любові близьких людей. «П’ять мов любові» важливо дослідити та визначити домінуючу мову для себе та тих, хто поруч. Головне, будьте спостережливі та уважні, відверті, відповіді часто такі очевидні, а ми просто їх не помічаємо.
Під час війни потреба чути й говорити про любов до близьких зростає в рази, це життєва потреба, джерело сили та цілющої енергії.
Мова любові сьогодні
Ми живемо у важкі часи, війна щодня приносить горе та випробування, ми виснажені та потребуємо багато любові. Мова любові у складні часи набуває таких форм:
- турбота
- допомога
- підтримка
- обійми
- чашка чаю, їжа
- перевірити чи ти в мережі
Синоніми «люблю»
Якщо говорити лише про вербальне вираження любові, то ми можемо це говорити у різний спосіб, залежно від ситуації, а підсвідоме буде чути: “Я тебе люблю!”
- «Як ти?»
- «Як я можу тобі допомогти?»
- «Ти мені дорогий/дорога»
- «Я ціную тебе»
- «Я ціную те, що ти робиш»
- «Я сумую за тобою»
- «Я думаю про тебе»
- «Мені добре з тобою»
- «Ти важливий/важлива для мене»
- «Я вдячний/вдячна тобі»
- «Я радію, коли ти поруч»
- «Я не уявляю життя без тебе»
- «Ти робиш мене щасливим/щасливою»
- «Я хочу, щоб тобі було добре»
- «Я завжди на твоєму боці»
- «Я підтримую тебе»
- «Я тебе розумію»
- «Я хочу бути з тобою»
- «Ти для мене рідний/рідна»
- «Мені важливо, як ти»
- «Я хочу, щоб ти був/була щасливий/щаслива»
- «Я хочу, щоб у тебе все було добре»
- «Я радію твоїм успіхам»
- «Я завжди поруч»
- «Ти мене надихаєш»
- «Я тобою пишаюся»
Читайте також: Ненасильницьке спілкування

Затишний куточок натхнення та мотивації на телеграм-каналі Артлайф
Підписуйтесь на розсилку "Цікаві статті"
Кожної пʼятниці ми надсилатимемо вам нові цікаві статті за тиждень у вашу поштову скриньку. Відписатися можна будь-коли. Наш контент на 100% безплатний.
Обсудити статтю на форумі