Цікаві факти про таксі та таксистів

таксі цікаві факти

Щодня мільйони людей по всьому світу користуються послугами таксі. Це зричний і швидкий вид трансопрту. Велику роль у тому, як пройде ваша поїздка відіграють таксисти. Саме вони можуть зробити вашу подорож як приємною, так і вкрай неприємною. Щоправда, і пасажири не відстають у цьому. До Дня таксиста пропонуємо вам добірку цікавих фактів про таксі та таксистів.

 • Виникнення професії таксист пов’язують з появою приватних візників для кінних екіпажів «Фіакр» в Парижі, які розвозили пасажирів до місця призначення.
 • Вважається, що сучасні таксисти з’явилися вперше в столиці Великобританії 22 березня 1907 року – саме цю дату обрали для святкування Міжнародного дня таксиста. Але, згідно з іншими відомостями, в Лондоні були помічені перші в світі таксі ще в 1903 році.
 • У 1914 році, коли німецькі війська прорвали оборону Франції і рушили на Париж, необхідно було висунути їм назустріч резервні війська, однак транспортних засобів не вистачало. Так, було прийнято рішення мобілізувати службу таксі, завдяки чому всього за одну ніч 1200 таксистів змогли доставити 6,5 тисячі солдатів на кордон. В результаті, війська противника були зупинені, а в народі з’явилось прислів’я: «Гуси врятували Рим, а Париж врятували таксі».
 • У Франції є правило: пасажири їздять тільки на задньому сидінні. Карати за порушення вас ніхто не буде, але зауваження зроблять. Поруч з водієм дозволяється їздити тільки собакам.
 • Найбільший в світі парк таксі знаходиться в Мехіко. Там налічується понад шістдесят тисяч таксі.
 • У Венеції можна замовити водне таксі. Середній час «поїздки» становить близько 10 хвилин, а заплатити доведеться близько €15.
 • За поїздку на неліцензованих таксі в Італії ви ризикуєте заплатити штраф в розмірі € 500-800.
 • Найекзотичний вид таксі працює у В’єтнамі. Пасажири можуть скористатися послугою поїздки на слоні. Між іншим, у туристів таке таксі викликає неймовірний інтерес.
 • В ОАЕ жінкам дозволено їздити тільки на задньому сидінні. Також є спеціальні таксі, які можуть перевозити тільки жінок та дітей. Водіями таких таксі також є жінки.
 • З серпня 2016 року в Сінгапурі працюють таксі з безпілотним управлінням. Наразі вони їздять по території ділового центру, але скоро на безпілотники планується замінити весь автопарк.
 • В Греції водії таксі, не питаючи дозволу, можуть підсаджувати інших пасажирів. Причому ціна поїздки від цього не зменшиться: кожен заплатить за лічильником.
 • Таксисти дуже часто знаходять в машині речі своїх клієнтів. У 2004 році, коли Греція приймала Олімпійські ігри, таксист віз атлета з Голландії, який щойно завоював срібну медаль для своєї країни. Спортсмен виявився настільки розсіяним, що забув свою нагороду в машині. Але йому пощастило з водієм, який проявив чесність і повернув втрачену нагороду голландцеві. А одного разу американський водій таксі повернув пасажиру сумку з діамантами. На знак подяки забудькуватий клієнт, який виявився ювеліром, підніс працівникові таксопарку 10 000 $.
 • Одну з найбільш дорожчих подорожей на таксі здійснили двоє фінських мандрівників. Вони замовили таксі до Іспанії через всю Скандинавію і назад. Це задоволення їм обійшлося у п’ятнадцять тисяч доларів, що є рекордом світу.
 • Якщо не враховувати гарячих фінкських парубків, то найвищі в світі ціни на послуги таксі існують в Англії – це їх славнозвісні лондонські кеби. На другому місці знаходиться Італія, а на третьому – Німеччина.
 • Мер міста Праги вирішив самостійно перевірити інформацію про те, що столичні таксисти серйозно завищують ціну туристам. Для цього він переодягнувся в італійця, начепивши вуса і бороду. Зупинивши таксиста, він ввічливо попросив підкинути його до популярного туристичного місця. Поїздка не була тривалою, але водій, так і не здогадавшись, кого він віз, запросив з мера суму, що в п’ять разів перевищує звичайну. Після чого горе-таксист був серйозно оштрафований.
 • Лондонські таксисти визнаються найкращими в світі за багатьма показниками. А найввічливішими вважаються токійські представники даної професії.
 • Ця професія вважається однією з найнебезпечніших і важких. А рівень стресу у її представників не менше, аніж у поліцейських і рятувальників.
 • Австралійські таксисти зобов’язані возити з собою трохи сіна. Справа в тому, що в ті часи, коли працювали візники, група із захисту тварин зобов’язала всіх возити з собою оберемок сіна, що в результаті було прийнято як закон. З тих пір закон не переглядався, і ті, хто його не дотримується, можуть втратити ліцензії.
 • В Індії є один таксист, який їздить виключно на задній передачі. Справа в тому, що одного разу у цього таксиста заклинило важіль на задній передачі, і він не захотів його ремонтувати. З тих пір цей таксист наїздив вже більше 12 тисяч кілометрів і щодня до нього збирається ціла черга з бажаючих покататися.
 • Ми вже згадали найдорожче таксі в світі. А ось якщо говорити про найбільш дешеві варіанти, то тут поза конкуренцією Китай. Наприклад, поїздка по всьому місту вам наврядчи обійдеться більше десяти доларів. Цікаво, що існує висока ймовірність того, що вас буде обслуговувати дама, адже в Китаї майже половина таксистів саме жінки.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link