Цікаві факти про Гаррі Поттера

Цікаві факти про Гаррі Поттера

Цікава книга, цікавий персонаж, цікава авторка, цікавий феномен, цікаві факти про Гаррі Поттера підготували для вас. Протягом року у Гаррі Поттера є кілька календарних подій, що відзначаються у світі шанувальниками:

Серія книг про Гаррі Поттера, написана Джоан Роулінг, зачарувала аудиторію різного віку по всьому світу своїм чарівним сюжетом, складними персонажами та магічним всесвітом, який вона створила. Давайте розглянемо деякі інтригуючі факти про Гаррі Поттера.

Важливо згадати, що:

 • Перший рукопис про Гаррі Поттера відхилили 12 видавництв.
 • Лише у 1997 році невелике видавництво Bloomsbury Publisher випустило «Гаррі Поттер і філософський камінь». Цей тираж становив всього 1000 екземплярів. Наразі кожна з книг першого видання коштує близько 25 тисяч фунтів.
 • «Гаррі Поттер і філософський камінь» був перекладений більш ніж на 70 мов, включаючи давньогрецьку та латину.

Походження імен та символів

 • Повне ім’я Гаррі Поттера насправді звучить як “Гаррі Джеймс Поттер”. Цього хлопця назвали на честь його батька Джеймса і діда Генрі. Ці імена не згадуються в книгах, але Джоан Роулінг підтвердила це на сайті Pottermore (тепер Wizarding World). Родовід Гаррі показує, що він є нащадком чарівника 12-го століття Лінфреда Стинкомба, якого прозвали “Поттерер”. Пізніше це прізвище стало родинним і покладене в основу прізвища Поттер.
 • Персонаж Герміони Грейнджер був названий на честь шекспірівського персонажа. За словами Джоан Роулінг, персонаж Герміони названий на честь героїні “Зимової казки” Вільяма Шекспіра. Вона вибрала це ім’я, щоб описати батьків Герміони, які люблять доводити свою розумність.
 • Символ “Смертельних реліквій”, що складається з трикутника, кола та лінії, насправді є відсиланням до трьох головних артефактів Гаррі Поттера – Бузинової палички, Плаща-невидимки та Каменя Воскресіння. Той, хто володіє всіма трьома, стає безсмертним.
 • Гаррі Поттер з’явився на світ 31 липня 1980 року, цікаво, що в один день з маленьким чарівником народилася й сама майбутня письменниця, але сталося це в 1965 році у британському місті Йейт.

За лаштунками фільмів про Гаррі Поттера

 • Єдиний фільм про Гаррі Поттера, в якому є сцена після титрів – це “Гаррі Поттер і таємна кімната”. Сцена показує, як Гілдерой Локхарт накладає на себе закляття забуття, яке змушує його забути свою пам’ять. Далі йде реклама його книги “Хто я?”.
 • Багато з найкращих реплік у фільмах про Гаррі Поттера насправді не з книжок, а створені самими акторами. Нвприклад, знаменита репліка Драко Мелфоя “Я не знав, що ти вмієш читати!”, коли актор Том Фелтон забув свою репліку під час зйомок.
 • Досить добре відомо, що Руперт Грінт, як і його персонаж Рон Візлі, страждає на арахнофобію. Але чи знаєте ви, що страх актора перед павуками настільки сильний, що він ніколи не дивився повну сцену в лігві Арагога? У документальному фільмі “Створення світу Гаррі Поттера” він зізнався, що відчував себе “некомфортно” під час зйомок сцени з гігантським павуком, а під час перегляду фільму в кінотеатрах він знайшов послідовність настільки “абсолютно жахливою”, що не зміг навіть дивитися.
 • Важко уявити когось іншого, окрім Джейсона Айзека, в ролі Луціуса Мелфоя, але актор ледь не пропустив цю роль. Спочатку він прослуховувався на роль Гілдероя Локхарта, а коли режисер Кріс Коламбус запропонував йому спробувати себе в ролі Мелфоя, він опирався, вважаючи, що це занадто схоже на його попередню відому роль Капітана Крюка у фільмі “Пітер Пен”.
 • Хоча Едді Редмейн зараз найбільш відомий шанувальникам Поттера як Ньют Скамандер з фільмів про фантастичних створінь, мав шанс здобути роль Тома Реддла. В той час ще як студент, актор пройшов прослуховування на цю роль, але не отримав відповіді.
 • Найстаріший з існуючих повних наборів шахів, виготовлений з моржової кістки, було знайдено в  Шотландії на острові Льюїс. Походження цього набору — скандинавське, а час виготовлення — XII століття. Саме ці шахи використовували під час зйомок фільму «Гаррі Поттер і Філософський камінь».
 • Щоб придумати звуки і тони зміїної мови, команда Поттера найняла Френсіса Нолана, професора лінгвістики з Кембриджського університету. Він створив настільки досконалу мову, що Джоан Роулінг довелося написати посібник, щоб навчити акторів правильно нею розмовляти.

Маловідомі факти про Гаррі Поттера

 • Один з маловідомих фактів про Гаррі Поттера полягає в тому, що Джоан Роулінг написала першу книгу серії, живучи на соціальну допомогу. Вона виживала як мати-одиначка і отримувала допомогу від уряду, коли писала першу книгу серії. Пізніше Роулінг розповіла, що написання книги дозволило їй вирватися з бідності і зосередитися на чомусь позитивному.
 • Джоан Роулінг стала найбагатшою жінкою у Великобританії, завдяки книгам про Гаррі Поттера.
 • Джоан Роулінг вперше написала назви будинків Гоґвортсу на пакетику для блювотиння. У твіті 2017 року Джоан Роулінг розповіла, що вперше написала назви відомих факультетів Гоґвортсу (Гафелпаф, Рейвенклов, Слизерин і Грифіндор) на блювотному пакетику, який їй дали під час польоту.
 • Роулінг заявляла, що її саму відправили б до Гафелпафу, якби вона відвідувала школу чарівників.
 • Стен Шунпайк і Ерні Пранг, кондуктор і водій Лицарського автобуса відповідно, отримали свої імена від реальних дідусів Роулінг.
 • Під час зйомок сцен, в яких Гаррі, Рон і Герміона виконують шкільні завдання, ця трійка акторів-школярів справді навчалися і виконували справжні шкільні завдання під час зйомок.

Схожі статті

Copy link