Всесвітнього дня поширення інформації про бензодіазепіни

Всесвітній день поширення інформації про бензодіазепіни

Щороку 11 липня у всьому світі відзначається Всесвітній день поширення інформації про бензодіазепіни (World Benzodiazepine Awareness Day), покликаний підвищити рівень обізнаності та проінформувати суспільство про довгострокові ризики, пов’язані з вживанням бензодіазепінів.

Хоча ці психоактивні препарати зазвичай призначають при розладах психічного здоров’я, таких як тривога, безсоння та судоми, їх тривале застосування може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи потенційне передозування, особливо в поєднанні з іншими ліками або алкоголем. Основна увага в цей день приділяється важкій фізичній залежності, яка може виникнути внаслідок постійного прийому бензодіазепінів.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день психічного здоров’я підлітків
✔️ Всесвітній день психічного здоров’я

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення Всесвітнього дня поширення інформації про бензодіазепіни

Щорічне відзначення цієї події привертає увагу до негативних наслідків тривалого вживання бензодіазепінів.

Всесвітній день обізнаності про бензодіазепіни був заснований активістами, які пережили травми, пов’язані з бензодіазепінами, і прагнули підвищити обізнаність про ризики та зростаючу проблему непередбачуваної залежності від цих препаратів.

Бензодіазепіни можуть бути корисними в короткостроковій перспективі, допомагаючи полегшити симптоми тривоги, безсоння та судом. Проте тривале застосування понад два-чотири тижні, особливо в поєднанні з іншими препаратами або алкоголем, може призвести до негативних наслідків, включаючи потенційне передозування.

З часом тривале застосування бензодіазепінів може посилити симптоми тривоги та збудження замість того, щоб полегшити їх. Крім того, тривале застосування, що перевищує чотири тижні, може посилити відчуття суїцидальних думок і депресію в осіб, які вже борються з цими психічними розладами.

Навіть у низьких дозах тривале вживання бензодіазепінів може призвести до залежності. Люди можуть мимоволі стати залежними від бензодіазепінів, приймаючи їх за довготривалими рецептами.

Цей день також заохочує медичних працівників дотримуватися принципів відповідального призначення ліків, щоб забезпечити повну поінформованість пацієнтів про побічні ефекти та ризики, пов’язані з довготривалим вживанням цих препаратів. Ці принципи також радять лікарям надавати необхідну підтримку довготривалим споживачам, щоб запобігти травмам і безпечно перевести їх з бензодіазепінів на більш безпечні альтернативи.

  • 1955 – Створення першого бензодіазепіну.
  • 1980 – З’ясовано, що тривале вживання цих препаратів призводить до залежності.
  • 2016 – Організовано першу конференцію Всесвітнього дня поширення інформації про бензодіазепіни, в якій беруть участь ті, хто постраждав від травм, пов’язаних із вживанням бензодіазепінів.
Позначки:
Copy link