Всесвітній день психічного здоров’я підлітків
2 березня кожного року відзначається Всесвітній день психічного здоров’я підлітків (World Teen Mental Wellness Day) – нова подія, яка з’явилась у 2020 році за ініціативи американського бренду молодіжного одягу Hollister. Компанія створила проєкт, котрий полягає в допомозі різноманітним організаціям, діяльність яких пов’язана з психічною рівновагою підлітків. Ініціатива була підтримана Міжнародною асоціацією із запобігання самогубствам (IASP) і підтримується багатьма організаціями та особистостями в усьому світі.
Цей день присвячений підвищенню обізнаності, зменшенню стигматизації та сприянню відкритим розмовам про ментальне здоровʼя молодих людей у всьому світі. На основі різних джерел у цій статті надається всебічний огляд Всесвітнього дня психічного здоров’я підлітків, включаючи способи підтримки підлітків, значення цього дня та факти про психічне здоров’я підлітків.
Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я підлітків є підвищення обізнаності тінейджерів щодо психічного добробуту та подолання невпевненості у собі за допомогою медитацій, танців, музики, спорту тощо. Ця подія заохочує підлітків спілкуватись між собою у соціальних мережах й демонструвати власний спосіб подолання психологічного дискомфорту.
Схожі події:
🔥 Міжнародний день прийняття себе
🔥 День захисту дітей
🔥 Всесвітній день психічного здоров’я
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Суть Всесвітнього дня психічного здоров’я підлітків
Всесвітній день психічного здоров’я підлітків був заснований для того, щоб привернути увагу до проблем психічного здоров’я, з якими стикаються підлітки, і має на меті дестигматизувати проблеми психічного здоров’я та заохотити до розмов на тему підтримки. Це день, коли освітяни, батьки, опікуни та громади можуть долучитися до заходів, що сприяють психічному здоров’ю підлітків.
Важливість обізнаності та підтримки
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кожен сьомий підліток у віці 10-19 років має психічні розлади, тому потреба в обізнаності та підтримці очевидна. Проблеми з психічним здоров’ям, включаючи депресію і тривогу, часто починаються у віці близько 14 років, але здебільшого залишаються недіагностованими і нелікованими. Це може призвести до тяжких наслідків, таких як самогубство, яке є однією з основних причин смерті серед підлітків.
Самогубство та депресія є одними з основних причин смерті серед підлітків і навіть можуть призвести до інших проблем, таких як зловживання психоактивними речовинами в майбутньому.
Заходи для підтримки психічного здоров’я підлітків
Підтримка психічного здоров’я підлітків може включати прості, але ефективні заходи. Ось кілька способів, як взаємодіяти з підлітками та підтримувати їх у цей день і протягом року:
- Почніть з обіймів. Прості обійми можуть передати підтримку і зменшити стрес, за умови, що вони поважають особисті кордони підлітка.
- Поснідайте разом. Спільний сніданок може зміцнити зв’язки і сприяти обговоренню питань психічного здоров’я.
- Практикуйте активне слухання. Активне слухання заохочує підлітків ділитися своїми думками та почуттями, не боячись осуду.
- Пропагуйте терапію як варіант. Надання підліткам інформації про те, що терапія є життєздатним і корисним ресурсом, може розширити їхні можливості.
- Фізичні вправи та активний відпочинок на свіжому повітрі. Фізична активність, особливо на свіжому повітрі, може значно покращити психічне здоров’я.
- Займайтеся розумовою діяльністю. Заохочувальні практики, такі як медитація та ведення щоденників, можуть допомогти підліткам дослідити свої думки та почуття.
Всесвітній день психічного здоров’я підлітків також зосереджений на інформуванні громадськості про поширеність проблем психічного здоров’я серед підлітків і шкідливий вплив стигми. Сприяючи розумінню та прийняттю, цей день має на меті полегшити підліткам звернення за допомогою, коли це необхідно.
Читайте нашу статтю: 10 заповідей для батьків
Факти про психічне здоров’я підлітків
- Проблеми з психічним здоров’ям поширені серед підлітків і мають значний вплив на їхнє життя та майбутнє.
- Самогубство та депресія є основними причинами смертності серед підлітків.
- Стигма, пов’язана з психічним здоров’ям, може утримувати підлітків від звернення по допомогу.
- Раннє втручання та профілактика можуть значно покращити результати психічного здоров’я.
Чому Всесвітній день психічного здоров’я підлітків важливий
- Він підкреслює необхідність кращого розуміння та освіти з питань психічного здоров’я підлітків.
- День відіграє вирішальну роль у дестигматизації психічних розладів, заохочуючи підлітків звертатися по допомогу, не боячись осуду.
- Підтримує відкриті розмови. Сприяє створенню середовища, в якому підлітки відчувають себе в безпеці, висловлюючи свої почуття та проблеми.
Як взяти участь
- Будьте добрими до себе. Заохочуйте підлітків практикувати турботу про себе та уважність.
- Приєднуйтесь до Руху. Підтримуйте ініціативи на кшталт Hollister Confidence Project та використовуйте соціальні мережі для поширення інформації.
- Простягни руку допомоги. Підтримуйте підлітків у вашому житті, пропонуючи їм простір, де вони можуть без осуду поділитися своїм досвідом.
Підлітки стикаються з унікальними труднощами, які можуть суттєво вплинути на їхній психічний стан, включаючи академічний тиск, використання соціальних мереж, знущання та сімейні проблеми. Всесвітній день психічного здоров’я підлітків спрямований на сприяння психічному здоров’ю як важливому компоненту загального добробуту та заохочення молодих людей звертатися за допомогою, коли вони її потребують. Цей день також надає можливість школам, молодіжним організаціям і громадам об’єднатися, щоб просувати освіту в галузі психічного здоров’я та послуги підтримки для молодих людей.
Вчені довели, що сучасне покоління тінейджерів має найгірше психічне здоров’я, проте більша частина підлітків намагається вести здоровий спосіб життя.
Для сучасних українських підлітків тема психічного здоров’я найбільше обтяжена травмами, що спричинила війна. Це треба враховувати тим, хто поруч з підлітком, сімʼї, друзям, знайомим, системі охорони здоров’я, системі освіти. Побудова системи реабілітації та підтримки дітей у цей складний час та у майбутньому має бути пріоритетом на державному рівні в усіх сферах життєдіяльності.
Крім того, сучасні підлітки хочуть змінювати наш світ на краще, тому ми повинні їм допомогти, зміцнюючи та дбаючи про їхнє психічне здоров’я.
Читайте нашу статтю: Ментальне здоров’я: фактори та турбота
Всесвітній день психічного здоров’я підлітків – це життєво важлива ініціатива, яка звертає увагу на проблеми психічного здоров’я, з якими стикаються молоді люди. Підвищуючи обізнаність, зменшуючи стигматизацію та просуваючи практики підтримки, ми можемо сприяти створенню більш здорового та зрозумілого середовища для підлітків, які долають складнощі психічного здоров’я.