Всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера

Всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера

Вересень згідно з рішенням ВООЗ визнаний Міжнародним місяцем обізнаності про хворобу Альцгеймера. На цю недугу у світі хворіє більш ніж 50 мільйонів чоловіків і жінок. 

Схожа подія:
🩺 Міжнародний день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Що таке хвороба Альцгеймера?

Ця хвороба – найбільш відома форма деменції, яка є хронічним та постійно прогресуючим синдромом, викликаним дисфункцією головного мозку. Супроводжується деменція більш вираженими порушеннями пам’яті, орієнтації, мови, мислення, поведінки, здатності виконувати повсякденні функції, ніж це трапляється при фізіологічному старінні. 

Причини виникнення хвороби Альцгеймера

На жаль, ще не існує ліків для лікування хвороби Альцгеймера. Розроблені тільки методи, які сповільнюють прогресування, можуть трохи поліпшити стан хворого та зменшити інтенсивність симптомів. Також невідомо, які причини викликають хворобу, але вченими та лікарями визначені способи її запобігання.  

Як зменшити ризик захворювання Альцгеймера?

  • Здоровий спосіб життя без шкідливих звичок.
  • Вчасний контроль стану тиску та судин.
  • Тренування пам’яті, слуху та роботи мозку.
  • Регулярна профілактика захворювань ясен та зубів (деякі дослідження показали негативний вплив бактерій Porphyromonas gingivalis, які викликають запалення ясен, на розвиток деменції). 

Хворобу Альцгеймера називають бідою людей від 65 років, але в останні роки вона молодшає та діагностується серед людей від 45 років.

Мета Всесвітнього місяця обізнаності про хворобу Альцгеймера

Тому всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера – гарна нагода для розповсюдження інформації про це важке захворювання та усвідомлення його тягаря. Щороку все більше країн приєднується до заходів Всесвітнього місяця поширення інформації щодо хвороби Альцгеймера.

Позначки:
Copy link