Всесвітній день зору

Всесвітній день зору (World Sight Day) – важливий щорічний захід, який світова спільнота відзначає у другий четвер жовтня. Започаткували його у 1999 році з ініціативи ВООЗ. Подія присвячена проблемам боротьби з офтальмологічними захворюваннями, забезпечення якісної медичної допомоги для виявлення порушень на ранніх стадіях.

У 2023 році Всесвітній день зору відзначається 12 жовтня

Схожі події:
👁👁 Всесвітній день сітківки
👁👁 Всесвітній день здоров’я сітківки ока
👁👁 День різнокольорових очей

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Важливість Всесвітнього дня зору

Око – важливий орган чуття, воно допомагає людині сприймати до 90% інформації. Організатори заходу дослідили, що у 285 млн людей з усього світу спостерігається порушення зору, серед яких 39 млн – позбавлені можливості бачити. Кожні п’ять секунд втрачає зір 1 людина, а щохвилини – 1 дитина. За рік це призводить до зростання кількості сліпих на мільйон осіб.

В Україні вражених сліпотою налічується 300 тис. осіб. Протягом року внаслідок порушень функцій зору проводиться майже 300 тис. операцій, а близько 12 тисяч українців отримують інвалідність. 

Причини погіршення зору

  • Найвразливіші до офтальмологічних захворювань – діти шкільного віку, у яких спостерігається короткозорість або далекозорість, та особи після 40 років з глаукомою та катарактою.

Поширена причина погіршення зору – зволікання зі зверненням до лікаря. Хоча завдяки досвіду спеціалістів та сучасним технологіям близько 80% захворювань можна попередити.

Позначки:
Copy link