Міжнародний день поінформованості про тригемінальну невралгію

7 жовтня у світі відзначається Міжнародний день поінформованості про тригемінальну невралгію (International Trigeminal Neuralgia Awareness Day).

Що таке тригемінальна невралгія?

Невралгія трійчастого нерва є найбільш болючим станом у порівнянні з іншими видами болю. Міжнародний день виступає просвітницьким заходом, в рамках якого поширюється інформація про цю хворобу. Кампанія вперше була запущена завдяки ініціативі організації TNnME. День інформованості був заснований у 2013 році. 

Цікаві факти про трійчастий нерв

  • Трійчастий нерв виходить на поверхню поблизу скроні та розділюється на три гілки – очну, верхньощелепну та нижньощелепну. 
  • Захворювання належить до числа рідкісних, в результаті чого медична практика його лікування дуже обмежена. Часто людям з невралгією трійчастого нерва ставлять неправильний діагноз – хвороби вуха, зубів, щелепи, тому пацієнти витрачають час та гроші на лікування неіснуючої недуги, а невралгія продовжує прогресувати. 
  • Для лікування тригемінальної невралгії вже десятки років застосовується лише один препарат – карбамазепін (торгові назви – Тегретол, Фінлепсін). 
  • Біль при невралгії настільки сильний, що людина не може зосередитися ні на чому, навіть просто дивитися телевізор. 
Позначки:
Copy link