Всесвітній день здоров'я сітківки ока

Всесвітній день сітківки

Всесвітній день сітківки (World Retina Day) – це всесвітній день, який підкреслює важливість здоров’я сітківки та проблеми, з якими стикаються люди, що живуть із захворюваннями сітківки. Відзначається щорічно в останню неділю вересня з метою інформування людей про здоров’я сітківки та підвищення обізнаності про дегенеративні захворювання сітківки.

Цей день покликаний до об’єднання науковців та лікарів щодо пошуку ліків від пігментного ретиніту та усіх захворювань, які тим чи іншим чином завдають пошкоджень сітківці ока. До них також відносять і механічні пошкодження, наприклад, проникаючі ураження очного яблука із внутрішньоочними сторонніми тілами, які вважаються одними із найскладніших у лікуванні.

Значення сітківки

Сітківка – це тонкий шар світлочутливої тканини на задній частині очного яблука. Завдання сітківки – приймати сфокусоване світло від кришталика та передавати зображення через зоровий нерв до мозку. 

Сітківка – це внутрішній шар тканини ока, що містить два основних типи фоторецепторних клітин: палички і колбочки. Колбочки забезпечують сприйняття кольорів, тоді як палички відповідають за монохроматичний зір. Функція сітківки подібна до функції плівки або датчика зображення в фотоапараті, обробляючи інформацію, зібрану фоторецепторними клітинами, і передаючи її в мозок через зоровий нерв. Будь-яке пошкодження цієї частини ока може призвести до погіршення зору.

Поширені захворювання сітківки

Макулярна дегенерація: Також відома як вікова макулярна дегенерація, призводить до розмитості або відсутності зору в центрі поля зору. Це може ускладнити виконання повсякденних справ, таких як читання та керування автомобілем.

Пігментна дегенерація сітківки: Цей термін відноситься до групи генетичних захворювань, що характеризуються нічною сліпотою і втратою периферичного зору, що призводить до тунельного зору. Зазвичай починається в дитинстві і є прогресуючим захворюванням, яке не піддається лікуванню.

Всесвітній день сітківки – це життєво важлива подія, що привертає увагу до важливості здоров’я сітківки та досліджень у цій галузі.

Регулярні перевірки зору і розуміння вирішальної ролі досліджень, інновацій та доступу до медичної допомоги мають важливе значення для поліпшення якості життя людей, які живуть з дегенерацією сітківки.

Схожі події:
👁 Всесвітній тиждень сітківки ока
👁 Міжнародний день поінформованості про ністагм
👁 День різнокольорових очей
👁 Всесвітній день зору
👁 Всесвітній день кератоконуса

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link