Всесвітній день запобігання насильству над дітьми

Всесвітній день запобігання насильству над дітьми

Щорічно 19 листопада світ відзначає День запобігання насильству над дітьми, який започаткував у 2000 році Фонд жіночого світового саміту, аби звернути увагу на потребу дотримання основних прав дитини та зробити свій внесок задля попередження насильства над дітьми.

Інші важливі події по захисту дітей:
🧒🏻 Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації
🧒🏻 День захисту дітей

Прочитайте історію виникнення подій та дізнайтеся – який відсоток сексуального насильства скоюють знайомі дитини, а також в яких країнах права дітей захищені найкраще, а в яких ситуація щодо цього найгірша.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

В цьому ж році фонд створив Коаліцію недержавних організацій, яка станом на 2001 рік включала 150 членів, а зараз їх кількість перевищує 700. Члени, що приєдналися до Коаліції, зобов’язані відзначати Всесвітній день запобігання насильству над дітьми, всіляко інформувати суспільство щодо цього дня, сприяти просуванню і збереженню прав дитини тощо.


Дитяче насильство – це загальна всесвітня проблема, яка потребує підвищеної уваги, негайного розв’язання, організації ряду заходів.

Наслідки жорстокого поводження над дітьми

Сумна статистика говорить, що одна з п’яти жінок та один з тринадцяти чоловіків піддавалися сексуальному насильству в дитинстві. Жорстоке поводження щодо дітей має для них серйозні наслідки: порушення фізичного й психологічного здоров’я на усе життя (депресія, паління, ожиріння, роль агресора/жертви, сексуальна поведінка підвищеного ризику, алкоголізм, наркоманія, передчасна/незапланована вагітність тощо).

Позначки:
Рекомендовано
Щороку у третій тиждень листопада відзначається Міжнародний день філософії, у…