Всесвітній день запобігання насильству над дітьми

Всесвітній день запобігання насильству над дітьми

Щорічно 19 листопада світ відзначає Всесвітній день запобігання насильству над дітьми (World Day for Prevention of Child Abuse), який започаткував у 2000 році Фонд жіночого світового саміту, аби звернути увагу на потребу дотримання основних прав дитини та зробити свій внесок задля попередження насильства над дітьми.

Інші важливі події по захисту дітей:
🧒🏻 Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації
🧒🏻 День захисту дітей

Прочитайте історію виникнення подій та дізнайтеся – який відсоток сексуального насильства скоюють знайомі дитини, а також в яких країнах права дітей захищені найкраще, а в яких ситуація щодо цього найгірша.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

В цьому ж році фонд створив Коаліцію недержавних організацій, яка станом на 2001 рік включала 150 членів, а зараз їх кількість перевищує 700. Члени, що приєдналися до Коаліції, зобов’язані відзначати Всесвітній день запобігання насильству над дітьми, всіляко інформувати суспільство щодо цього дня, сприяти просуванню і збереженню прав дитини тощо.

Дитяче насильство – це загальна всесвітня проблема, яка потребує підвищеної уваги, негайного розв’язання, організації ряду заходів.

Наслідки жорстокого поводження над дітьми

Сумна статистика говорить, що одна з п’яти жінок та один з тринадцяти чоловіків піддавалися сексуальному насильству в дитинстві. Жорстоке поводження щодо дітей має для них серйозні наслідки: порушення фізичного й психологічного здоров’я на усе життя (депресія, паління, ожиріння, роль агресора/жертви, сексуальна поведінка підвищеного ризику, алкоголізм, наркоманія, передчасна/незапланована вагітність тощо).

Позначки:
Copy link