Міжнародний день філософії

Міжнародний день філософії

Щороку у третій тиждень листопада відзначається Міжнародний день філософії. Свято започаткувала Всесвітня організація ЮНЕСКО у 2002 році, а вже у 2005 році Організація Об’єднаних Націй оголосила свято своїм Міжнародним днем, тому його перейменували на «Всесвітній день філософії». Подію святкують понад 70 країн.

У 2022 році Міжнародний день філософії припадає на 17 листопада

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

В Україні ж День філософії почали відзначати у 2006 році, тоді у Київському університеті відбувся науковий симпозіум.

Філософія (з давньогрецької перекладається як любов до мудрості) – це світогляд, особлива форма пізнання світу, що вивчає загальні суттєві поняття, характеристики, принципи реальності, буття тощо. Ця форма пізнання перетворюється в філософські вчення, які сформували цілу науку та дисципліну.

Свято має за мету популяризацію філософії серед усіх верств суспільства та всіх, хто цікавиться філософськими ідеями. Вчені ж збираються задля обговорення глобальних соціокультурних питань та з метою залучення суспільства до філософської спадщини.

Справжні філософи також святкують Всесвітній день неквапливості та Всесвітній день взаєморозуміння і миру

Почитайте історію виникнення цих подій та дізнайтесь, як з’явилася філософія «Повільного руху», а також, що таке Ротарі-клуб та якої філософії дотримуються члени цього клубу.

Позначки: