Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації

Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації

Що це за день?

Кожна дитина така чиста та невинна. Задача дорослих – оберігати та виховувати дітей, забезпечувати їхнє щасливе майбутнє. На жаль, у світі існують люди, які мають ті чи інші розлади та не усвідомлюють наскільки їх дії негативно впливають на цілісність особистості дитини. Слід знати, що карається не тільки саме зґвалтування, а й спроба його вчинення. Європейська спільнота намагається кожного року забезпечити якомога більше захисту та запобігати завданню шкоди дітям. Щорічно Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації відзначають 18 листопада.

Інші дні присвячені захисту дітей:

👧🏻 Міжнародний день проти сексуальної експлуатації та торгівлі жінками і дітьми
👦🏻 День захисту дітей
🧒🏻 Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації?

Насильство та сексуальна експлуатація дітей на сьогодні є страшною реальністю. Найстрашніше, що у більшості випадків дорослий, що скоює насильство, є близькою людиною для дитини.

Поліція та органи опіки дізнаються про злочин лише у 10%. Постраждала дитина замовчує злочин, бо деколи думає, що це такий прояв любові до неї. Серед небезпечних наслідків сексуального насильства це, без сумнівів, важка психологічна травма, передача інфекцій, що можуть загрожувати життю, небажані вагітності, викидні та мертвонароджені діти.

Для запобігання таких злочинів та проведення заходів щодо інформування суспільства Європейська Рада у 2015 році вирішила встановити спеціальний день. Так, щорічно 18 листопада у Європі проходять заходи для дітей та дорослих, де їм розповідають про прикрі ситуації та як собі зарадити у їх випадку.

Статистика

За підрахунками Ради Європи:

  • Кожна п’ята дитини стикається з насиллям.
  • 90%  випадків насильства замовчуються.
  • 80% випадків сексуального насильства скоюють знайомі дитини, з них 40% дуже близькі родичі.
  • Діти скривджених матерів у 6 разів схильніші до суїциду, а 50% – до зловживань наркотиками.
  • Майже 100% матерів, які зазнали насильства, народили хворих дітей – переважно з неврозами, заїканням, енурезом, церебральним паралічем, порушенням психіки.

Часті Питання та відповіді про Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації

Як поводяться діти, що пережили сексуальну травму? 

Насамперед дитина починає шукати способи, щоб якось пояснити для себе випадок. Деякі говорять, що їх душа покидає тіло, інші видумують, що це був страшний сон і все їм просто наснилося. Ті, хто не може висловити словами, розуміють, що сталося щось погане і проявляють це у своїй агресивній поведінці.

Які симптоми спостерігаються у дітей після сексуального насильства?

Поведінкові реакції дітей також залежать від віку постраждалого. Так, у молодших школярів часто починає з’являтися страх спати на самоті, вони бояться темряві та всіх осіб чоловічої статі. У деяких одним із симптомів може виступити різкий інтерес до сексу. Натомість у дітей середнього шкільного віку знижується концентрація уваги, успішність в школі. Біль у животі та горлі, головні болі можуть теж показувати травму. Підлітки, що не спромоглися розповісти про насильство, починають зловживати шкідливими звичками. Серед дівчат це часто стає причиною втеч з дому. Деякі з них стають повіями у дуже ранньому віці.

Які фізичні ознаки у скривджених дітей?

У таких дітей можуть спостерігатися синці та набряк в зоні статевих органів. Кровотечі, рани та коделоми мають стати причиною для термінового звернення до лікаря.

Чи має ґвалтівник якісь особливості?

Зазвичай ґвалтівниками є чоловіки, що ведуть самотній спосіб життя, найчастіше вони самі в дитинстві були зґвалтовані. В більшості випадків такі чоловіки незрілі психологічно, відчувають свою неповноцінність. Для них важкою задачею є нав’язування контактів та робота в команді. Після скоєння злочину вони зазвичай не відчувають свою провину і доводять свою невинуватість. Гвалтівники часто кажуть, що це дитина сама його спокушала.

Чому важлива ця подія? 

Дитяче насильство та сексуальна експлуатація завжди здійснюється умисно. Багато дітей у світі не знають як розказати комусь, що з ними сталося. Своєю чергою дорослі не завжди знають як допомогти таким дітям.

Подія встановлена для того, щоб максимально проінформувати про дії, які мають зробити дорослі, щоб врятувати скривджених дітей. В цей дня проводиться низка заходів, що спрямовані на поширення інформації про насильство щодо дітей.

Сексуальна експлуатація може призводити до неймовірно тяжких наслідків. Діти після таких подій можуть роками мовчати, а потім скоювати самогубство і матерям залишається лише здогадуватися про причини трагедії.

Завдяки Європейському дню захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації проблеми щорічно все більше розголошуються, а суспільство дізнається про найкращі способи допомоги та застереження від таких злочинів.

  • Дорослі мають навчитися слухати своїх дітей, допомагати розв’язувати проблеми, навіть коли здається, що проблема не суттєва, вміти будувати довірливі стосунки.

Коли будемо відзначати Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації?

РікДатаДень тижня
202018 листопадаСереда
202118 листопадаЧетвер
202218 листопадаП’ятниця
202318 листопадаСубота
202418 листопадаПонеділок
Позначки:
Copy link