Всесвітній день слухання

Всесвітній день слухання

Всесвітній день слухання (World Listening Day) – це щорічна глобальна подія, яка відзначається 18 липня. День присвячений розумінню світу та природного середовища, суспільств і культур через практику слухання та польових записів. Це день, коли варто заспокоїтися, “відкрити вуха” і вивчати звукові ландшафти. Цей день проводить World Listening Project – неприбуткова організація, що займається дослідженням акустичної екології, дисципліни, яка вивчає взаємовідносини між людиною і світом природи, опосередковані звуком.

Історія виникнення Всесвітнього дня слухання

Всесвітній день слухання відзначається 18 липня на честь дня народження Реймонда Мюррея Шафера, канадського композитора і захисника навколишнього середовища, який вважається засновником акустичної екології. Він народився саме 18 липня у 1933 році, Шафер розробив свій проект “Світовий звуковий ландшафт”, який заклав фундаментальні ідеї та практики акустичної екології в 1970-х роках.

Вперше Всесвітній день слухання відзначили у 2010 році, і щороку це свято має певну тематику. Минулі теми включали “H20”, “Звуки втрачені та знайдені” та “Послухай себе!”. 2017 року темою була “Слухати землю”, яка вшановувала життя та спадщину американської композиторки Полін Оліверос. З моменту заснування свята тисячі людей з усього світу взяли участь у його відзначенні.

Слухання – це справді мистецтво, яке вимагає від людини безроздільної уваги і терпіння та приносить користь тому, хто цього потребує. Слухання також корисне для того, хто слухає, покращуючи його навички слухання і загострюючи його усвідомлення свого оточення. Яким би важливим не був наш слух, ми часто не використовуємо його ефективно, блокуючи більшість звуків і голосів і не вслухаючись у повідомлення. Ми звикли до фонового шуму від телевізора, музики, рекламних оголошень у супермакеті чи транспорті, від шуму міста.

У метушні повсякденного життя ми рідко зупиняємося, щоб не просто почути, але й дійсно прислухатися до свого оточення – до звуків навколо нас, до того, що інші люди намагаються донести до нас, і навіть до свого внутрішнього голосу. Технології та безперервна метушня заважають нам відгородитися від шуму та уважно прислухатися. У Всесвітній день слухання – це саме те, що ми практикуємо.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день світанкового хору
✔️ Міжнародний день поінформованості про шум

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як відзначити Всесвітній день слухання

  • Прогулянка наодинці
    Виберіть маршрут, будь-який маршрут. Послухайте як звучить вітер, що шумить у деревах. Якщо ви не живете поруч з чимось, що нагадує “природу”, пройдіться десять кварталів навколо свого району. Вийміть навушники, не кажіть ні слова і намагайтеся звертати увагу на кожен окремий звук, який ви чуєте по дорозі.
  • Вікторина на вміння слухати
    За допомогою телефону запишіть безліч звуків з вашого оточення, від голосу пташки до звуку вантажівки, що проїжджає вулицею. Запросіть свою сім’ю та друзів і подивіться, чи зможуть вони впізнати кожен звук, коли ви його відтворите.
  • Відвідання концерту
    Вам не обов’язково слухати природні звуки, щоб відчути дух Всесвітнього дня слухання. Купуйте квитки на концерт – це може бути симфонічний оркестр, що грає Бетховена, новий модний електронний музикант у крутому андеграундному клубі иабо просто музика у барі чи кафе. Незалежно від жанру, киньте собі виклик і спробуйте відключити фоновий шум інших відвідувачів концерту, щоб по-справжньому виокремити і оцінити звуки музики.
  • Зменшіть шумове забруднення
    Люди можуть вжити заходів для зменшення шумового забруднення кількома простими способами. Спробуйте вимкнути електроприлади (і витягнути вилку з розетки) вдома або в офісі. Закривайте двері, коли користуєтесь шумними приладами, такими як пральні чи посудомийні машини. Їздити на велосипеді замість автомобіля – чудовий спосіб зменшити шумове забруднення.

Всесвітній день слухання – це день для того, щоб розвивати вміння слухати і розуміти, а також вчитися на прикладі цього недооціненого вчинку. Він дає нам нагоду відпочити і заспокоїтися, змушує замислитися про звуки, які супроводжують наше життя, і стосується будь-якого середовища. Незалежно від того, чи живете ви посеред галасливого міста, чи в тихому передмісті, чи на віддаленій фермі, принципи акустичної екології можна застосувати до вашого життя.

Позначки:
Copy link