Всесвітній день кіно

Всесвітній день кіно

Всесвітній день кіно (Global Movie Day) було засновано третьою Академією кінематографічних мистецтв і наук в 2020 році, щоб відзначити здатність фільмів залучати, пов’язувати і надихати людей по всьому світу. Святкуємо магію кіно щороку у другу суботу лютого. Цей щорічний захід збігається з сезоном вручення премії “Оскар”, пропонуючи ідеальний момент для кіноманів, щоб об’єднатися у своїй пристрасті до кінематографу.1

Всесвітній день кіно – це яскраве свято для кінолюбителів усього світу, що дає змогу вшанувати їхні улюблені фільми.

У 2025 році Всесвітній день кіно відзначається 8 лютого
Схожі події:
📽 Міжнародний день кіно
📽 День народження кінокамери
📽 День українського кіно
📽 День кінотеатру під відкритим небом
📽 День попкорну

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Зародження Всесвітнього дня кіно

Всесвітній день кіно започатковано перед 92-ю церемонією вручення премії “Оскар” у 2020 році з метою використання універсальної сили кіно для об’єднання, натхнення та розваг людей по всьому світу. Ця ініціатива Американської кіноакадемії заохочує шанувальників спілкуватися з режисерами та членами кіноакадемії через соціальні мережі, ділитися враженнями від перегляду фільмів, улюбленими репліками та постерами.

День глобального залучення

Премія Shorty Awards підкреслює успіх першого Глобального дня кіно, відзначаючи значну участь шанувальників з усього світу. Подія зібрала понад 10 мільйонів органічних показів та 500 000+ залучень, що свідчить про спільну любов світової спільноти до кіно. Найбільші розважальні студії та кінотеатри також приєдналися до святкування, що ще більше збільшило охоплення цього дня.2

Спеціальні події та ексклюзивний контент

На четвертий рік Академія розширила святкування, організувавши покази номінованих на “Оскар” фільмів у найбільших мережах кінотеатрів та ексклюзивний захід у Музеї Академії. На цьому заході були музика, їжа та вшанування найкращих фільмів року, а також спеціальний контент від видатних діячів кіноіндустрії.

Всесвітній день кіно не лише вшановує мистецтво кіно, але й визнає глибокий вплив фільмів на культуру та суспільство. Цей день нагадує про оповідну силу кіно, його здатність викликати емоції та роль у формуванні нашого розуміння світу.

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про кіно

цікаві факти про кіно

Мета заснування Всесвітнього дня кіно

  • Ділитися рекомендаціями фільмів і знаходити ті, які ви ще ніколи не бачили.
  • Переглядати улюблені фільми з друзями.
  • Відвідувати кінотеатр, щоб побачити щось нове.

Як відзначають цю подію?

Відзначити свято можна переглядаючи і обговорюючи фільми, які надихали вас протягом багатьох років.

Методи святкування різноманітні та інклюзивні, починаючи від залучення соціальних мереж з хештегом #GlobalMovieDay і закінчуючи проведенням вечорів кіно. Шанувальників заохочують ділитися своїми натхненними моментами, обговорювати вплив фільмів та досліджувати нові кінематографічні світи з друзями та родиною.

Цей день резонує з багатьма, адже він дає можливість переглянути класику, ознайомитися з новинками та взяти участь у змістовних дискусіях про кіно. Це день, коли можна оцінити майстерність кіномистецтва і те, як фільми об’єднують людей, долаючи географічні та культурні кордони.

Всесвітній день кіно продовжує зростати, запрошуючи шанувальників з усіх куточків світу долучитися до спільної любові до кіно.

Коли будемо відзначати Всесвітній день кіно?

РікДатаДень
202410 лютогоСубота
20258 лютогоСубота
202614 лютогоСубота
202713 лютогоСубота
202812 лютогоСубота
  1. https://www.oscars.org/news/global-movie-day []
  2. https://shortyawards.com/13th/global-movie-day []
Позначки:
Copy link