День попкорна

День попкорну

22 січня відзначається День попкорну (Popcorn Day). Це день присвячений одному з найдивовижніших продуктів у природі — попкорну! Попкорн має унікальну здатність буквально вивертатися навиворіт, перетворюючи цільні зерна на смачну закуску.1

Схожі події:
🍿 День піци
🍿 День народження гамбургера
🍿 День народження картопляних чипсів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія попкорну

Батьківщиною повітряної кукурудзи є Америка. Достеменно відомо, що аборигени, які зустрічали Христофора Колумба у 1492 році, вживали попкорн у їжу та робили з нього прикраси. Для них повітряна кукурудза мала також релігійний сенс. Її використовували в ритуалах та за формою кукурудзяного зерна пророкували майбутнє.

В 1630 році про існування попкорну дізналися європейці. Тоді вождь аборигенів Кводекуайн подарував британським колоністам мішок тоді ще невідомих зернят. Вони виявилися повітряною кукурудзою.

«Поппер»

Перший апарат для виготовлення попкорну винайшов Чарлі Криторз у 1885 році та назвав його «Поппер», що походить від англійського слова pop – лопатися. З цього часу почалася масова популяризація цього снеку.

Мікрохвильові печі

У 1945 році Персі Спенсер помітив, що повітряна кукурудза розривається не тільки від нагрівання на вогні, а й від мікрохвильового випромінювання. Таке відкриття сприяло детальному вивченню впливу мікрохвиль та появі мікрохвильових печей.

Зараз попкорн асоціюється з кінотеатрами, адже з 1912 року він став невіддільним атрибутом кінопереглядів.

Чи знали ви, що…

  • Завдяки тому, що попкорн можна приготувати без олії, в нього є одне незвичайне призначення: іноді він використовується як наповнювач у посилках, який захищає крихкі предмети від пошкоджень та розбиття. Після отримання доставки зерна можна згодувати птахам.
  1. https://www.popcorn.org/Newsroom/National-Popcorn-Day-Jan-19 []
Позначки:
Copy link