Всесвітній день холангіокарциноми (World Cholangiocarcinoma Day)

Всесвітній день холангіокарциноми

Всесвітній день холангіокарциноми (World Cholangiocarcinoma Day) відзначаютьщороку у третій четвер лютого. Це міжнародна спроба підвищити необхідну обізнаність про рак жовчних проток.

Раніше Всесвітній день холангіокарциноми відзначався 12 лютого. Однак, починаючи з 2023 року, день інформування буде відбуватися кожного третього четверга лютого. Щоб переконатися, що кожен може взяти участь у підвищенні обізнаності про холангіокарциному, Глобальний альянс з холангіокарциноми ми (GCCA) визнає Всесвітній тиждень холангіокарциноми з 12 по 18 лютого.1

У 2025 році Всесвітній день холангіокарциноми відзначається 20 лютого.
Схожі події: 

🩺 Всесвітній день досліджень раку
🩺 Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями
🩺 Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля
🩺 Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса
🩺 Міжнародний день синдрому Ангельмана

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Всесвітній день боротьби з холангіокарциномою – це день коли, міжнародні організації та люди об’єднуються, щоб підвищити обізнаність про холангіокарциному, руйнівну форму раку, яка вражає жовчні протоки в печінці або поза нею. Цей день присвячений підвищенню обізнаності, сприянню дослідженням і наданню підтримки тим, хто страждає від цього маловивченого і недостатньо дослідженого захворювання.2

Важливість обізнаності

Холангіокарцинома відома своїми нечіткими симптомами, що часто призводить до помилкової діагностики та затримок у лікуванні. На момент постановки діагнозу багато пацієнтів вже стикаються з пізніми стадіями захворювання з обмеженими можливостями лікування. Всесвітній день боротьби з холангіокарциномою має на меті змінити цю ситуацію, пропагуючи ранню діагностику, обґрунтоване лікування та всебічну підтримку пацієнтів і їхніх родин.

Глобальні зусилля

Фонд боротьби з холангіокарциномою разом з Глобальним альянсом проти холангіокарциноми (GCA) та іншими партнерськими організаціями очолює кампанію, спрямовану на те, щоб привернути увагу медичної спільноти до цього захворювання. Такі ініціативи, як кампанія “Будьте обізнані про холангіокарциноми”, підкреслюють необхідність більш плавного переходу до діагностики, закликаючи медичних працівників розпізнавати ознаки та симптоми холангіокарциноми і діяти рішуче.

Відзначення Всесвітнтого дня холангіокарциноми заохочує всіх брати участь у підвищенні обізнаності шляхом навчання спільнот, обміну ресурсами та адвокації кращих методів діагностики та лікування. Заходи включають кампанії в соціальних мережах, освітні заходи та особисті зобов’язання підтримувати поточні дослідження та ініціативи з підтримки пацієнтів.

Всесвітній день боротьби з холангіокарциномою – це заклик до дій, спрямованих на підвищення обізнаності, проведення досліджень і підтримку тих, хто страждає від холангіокарциноми. Завдяки глобальній співпраці та спільним ініціативам є надія на поглиблення розуміння холангіокарциноми, покращення результатів лікування пацієнтів і, зрештою, на знаходження ліків.

Коли будемо відзначати Всесвітній день холангіокарциноми

РікДатаДень
202415 лютогоЧетвер
202520 лютогоЧетвер
202619 лютогоЧетвер
202718 лютогоЧетвер
202817 лютогоЧетвер
  1. https://digestivecancers.eu/february-16-is-world-cholangiocarcinoma-day/ []
  2. https://cholangiocarcinoma.org/ []
Позначки:
Copy link