Всесвітній день громадської активності

Всесвітній день громадської активності

Всесвітній день громадської активності (Global Community Engagement Day), що відзначається щорічно 28 січня, – це день, присвячений визнанню важливості залучення громад до процесів прийняття рішень. Цей день підкреслює вирішальну роль участі громад у побудові сильних, добре функціонуючих демократій та суспільства. Це час замислитися над цінністю залучення громад та його впливом на задоволення місцевих потреб, генерування рішень і планування нових ініціатив.

Започаткування Всесвітнього дня залучення громадськості

День був започаткований австралійською організацією Engage 2 Act, яка займається просуванням практик залучення громадськості. Дата 28 січня була обрана на честь дня народження видатного піонера громадської активності, який був обраний за результатами опитування в соціальних мережах, проведеного Engage 2 Act.1

Всесвітній день залучення громад відзначає розширення можливостей та залучення громад до процесів прийняття рішень. Це день, щоб оцінити зусилля окремих осіб та організацій, спрямовані на залучення громад для досягнення кращих результатів.

Вплив залучення громадськості

Залучення громадськості має вирішальне значення для розширення можливостей людей контролювати рішення, які формують їхнє життя. Вона допомагає розбудовувати відносини та зв’язки в громаді, даючи змогу громадам збільшувати свої активи та впливати на рішення, що стосуються державних послуг, економічного розвитку, охорони здоров’я тощо.

Кращі практики залучення громадськості

Ефективне залучення громади:

  • Ставить людей та їхні потреби в центр уваги.
  • Будує та зміцнює відносини.
  • Сприяє зміцненню довіри та прихильності.
  • Підтримує створення та реалізацію сталих рішень.
  • Забезпечує безпрограшні результати для всіх залучених сторін.

Глобальне визнання та практики

Цікаво розглянути досвід залучення громадськості на прикладі Великобританії. В Уельсі Закон про добробут майбутніх поколінь зобов’язує державні органи працювати з людьми та громадами, враховуючи довгострокові наслідки рішень.
Уряд Шотландії та державні органи взяли на себе зобов’язання щодо залучення громад, встановивши принципи та забезпечивши правову базу для розширення прав і можливостей громад.
В Англії залучення громад дедалі більше визнається, особливо в питаннях охорони довкілля та здоров’я.

Залучення дітей заради їхнього майбутнього

Темою нещодавнього Всесвітнього дня громадської активності було “Залучення дітей заради їхнього майбутнього”, що підкреслює важливість залучення молодих людей до прийняття рішень, які їх стосуються.

Важливість Глобального дня громадської активності

  • Регулярна взаємодія з членами громади заохочує до співпраці задля досягнення спільних цілей.
  • Покращує навички розв’язання проблем. Члени громади розвивають кращі знання та навички у розв’язанні проблем.
  • Висвітлює нагальні проблеми.Створює можливості для обговорення проблем, які інакше могли б залишитися непоміченими.

Всесвітній день громадської активності є свідченням колективних зусиль людства, спрямованих на те, щоб зробити світ кращим завдяки залученню громадськості. Це день визнання та святкування сили спільної роботи над вирішенням проблем, що впливають на громади в усьому світі. Використаймо цей день, щоб зміцнити наші громади та створити більш активне суспільство з більшою участю та можливостями.

Схожі події:
✔️  День нульових викидів
✔️ Міжнародний день дій на захист клімату
✔️ Всесвітній день здоров’я довкілля

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.consultationinstitute.org/its-global-community-engagement-day/ []
Позначки:
Copy link