Всесвітній день допомоги хворим на проказу

Всесвітній день допомоги хворим на проказу

В останню неділю січня у всьому світі заведено відзначати День допомоги хворим на проказу. Ініціатором впровадження цього дня став Рауль Фоллеро. Відомий громадський діяч велику частину свого життя присвятив боротьбі зі страшною недугою, від якої досі страждають люди у Непалі, М’янмі, Індії, Бразилії та деяких інших країнах.

У 2023 році Всесвітній день допомоги хворим на проказу відзначається 29 січня

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У Старому Завіті проказу називали «Святою хворобою». Вважалося, що вона є покаранням за гріхи, бо навіть якщо людина залишалася живою, її обличчя на все життя ставало понівеченим. Після появи антибіотиків та впровадження засобів гігієни хвороба практично щезла у розвинених державах. Але у тих країнах, де панує антисанітарія та злидні, вона продовжує забирати життя людей. Також у зоні ризику знаходяться особи, які страждають на недуги, що пригнічують імунітет, незалежно від рівня доходів та соціального статусу.

День допомоги хворим на проказу нагадує, що неможливо залишатися осторонь чужого болю та вважати себе непричетним до страждань інших людей. Для всіх небайдужих у вільному доступі є інформація про способи допомоги хворим на проказу. Віддаючи свою турботу іншим, людина, перш за все, допомагає собі стати добрішою, чистішою та кращою. 

Позначки: