Міжнародний день без інтернету

Міжнародний день без інтернету

Що це за день?

В останню неділю січня святкують Міжнародний день без інтернету (International Internet-Free Day) – це день, присвячений заохоченню людей по всьому світу відключитися від цифрового світу і відновити зв’язок з фізичним світом навколо них. Цей день є нагадуванням про важливість особистого спілкування та красу світу за межами наших екранів.

Історія створення Міжнародний день без інтернету


Концепція Міжнародного дня без Інтернету вперше була запропонована 27 січня 2002 року британським Інститутом соціальних винаходів, нині відомим як Глобальний аналітичний центр (Global Think Tank). Цей день був заснований, щоб кинути виклик зростаючій залежності від Інтернету і сприяти встановленню балансу між цифровим і реальним світом.

Такий захід почали відзначати, коли інформаційна віртуальна мережа лише набувала такої масової популярності. На сьогодні ж інтернет – це простір, де люди працюють, навчаються, спілкуються та розважаються. У розвинених країнах суспільство жодного дня не може функціонувати без інтернету.

Цілі та завдання

Основна мета Міжнародного дня без Інтернету — подолати соціальну ізоляцію, спричинену надмірним спілкуванням в Інтернеті. Він заохочує людей вимкнути свої комп’ютери та зайнятися реальними справами, такими як особисті зустрічі з друзями та родиною, відвідування культурних заходів або просто насолоджуватися природою.

Читайте нашу статтю: Інформаційна дієта

Інформаційна дієта

Вплив інтернету на суспільство

Соціальна ізоляція та цифрова залежність
Інтернет, будучи потужним інструментом комунікації та інформації, також призвів до посилення соціальної ізоляції та цифрової залежності. Люди часто замінюють взаємодію в реальному житті віртуальною, що призводить до відчуття відірваності від фізичного світу.

Переоцінка наших стосунків з технологіями
Міжнародний день без Інтернету дає можливість переоцінити наші стосунки з технологіями. Це шанс замислитися над тим, наскільки ми залежимо від інтернету і чи є ця залежність корисною або шкідливою для нашого загального добробуту.

У 2024 році Міжнародний день без інтернету відзначається 28 січня

Схожі події:
📶 День піклування про себе в інтернеті
📶 День навігації інтернетом
📶 День народження Інтернету
📶 День безпечного Інтернету
Почитайте історію виникнення подій та дізнайтеся в чому різниця між поняттями «Інтернет» та «World Wide Web», а також – скільки людей у світі користуються Інтернетом.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Відзначення Міжнародного дня без Інтернету

  • Щоб відзначити цей день, ми заохочуємо людей брати участь у заходах, які не пов’язані з інтернетом. Це може бути активний відпочинок на свіжому повітрі, відвідування музеїв або художніх галерей, участь у громадських заходах або просто спілкування з близькими людьми віч-на-віч.
  • Концепція “цифрового детоксикації”, навіть якщо вона триває лише один день, може мати значні переваги. Вона дозволяє людям зняти стрес, зосередитися на фізичному здоров’ї, покращити режим сну та зміцнити реальні стосунки.

Міжнародний день без Інтернету є нагадуванням про необхідність підтримувати здоровий баланс між нашою цифровою та реальною взаємодією. Свідомо відключившись від інтернету, навіть на короткий час, ми можемо знову відкрити для себе радість безпосереднього людського спілкування і красу навколишнього світу.

Як провести день без інтернету?

Саме для того, щоб люди згадали про світ навколо них, було започатковано заходи Дня без інтернету. Свято припадає на вихідний, тому громадяни з усього світу мають можливість побути вдома та поспілкуватися з родиною та друзями офлайн. Сходити у кафе, пограти у настільні ігри, прогулятися парком або просто почати бесіду на абстрактні теми – усе це можна встигнути за цілий день. Спочатку здаватиметься, що час йде неймовірно повільно, але згодом навколишній світ захопить своїми барвами.

Читайте нашу статтю: Лише 52 суботи…

Лише 52 суботи

Коли будемо відзначати Міжнародний день без інтернету

РікДатаДень тижня
202131 січняНеділя
202230 січняНеділя
202329 січняНеділя
202428 січняНеділя
202526 січняНеділя
Позначки:
Copy link