Світлий четвер

Світлий четвер

Світлий четвер – четвертий день після Великодня називають ще Пасхою мертвих, адже сьогодні потрібно згадати померлих родичів, відвідати кладовище та прибратися на могилах.

У 2024 році Світлий четвер припадає на 9 травня.

Також цього тижня:
Світлий понеділок
Поливаний понеділок
Світлий вівторок
Світла середа
Світлий четвер
Світла п’ятниця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Поминати померлих рідних та близьких у Світлий четвер існує традиція у Поліссі. Зустрічати ранок рекомендується у церкві, молячись про померлих, замовляючи поминальні панахиди та роздаючи нужденним приготовлену їжу та милостиню.

Існує повір’я, що напередодні Великодня Бог відкриває рай та пекло, і душі померлих людей можуть зійти на землю. Померлі ж у цей день відразу попадають до раю. Звідси з’явилась традиція відвідувати цього дня кладовище та «христосатися» з покійними. На могилах прийнято залишати великодні подарунки – крашанки, писанки та паски. Обов’язково треба читати молитви як за живих, так і за покійних, прохаючи Царства Небесного та прощення гріхів.

Залишення продуктів на кладовищі є язичницькою традицією, яку не схвалює православна церква. Кращим варіантом буде роздати продукти нужденним. Тим людям, які все ж таки кладуть на могили гостинці, не варто там залишати алкогольні напої. Повної заборони на поминання померлих алкоголем нема. Але робити це краще помірно та вдома, а не на кладовищі. Гамірне застілля вважається образою для пам’яті померлих.

Позначки:
Copy link