Прощена неділя

Прощена неділя

Що це за день?

Православні віряни відзначають Прощену неділю кожного року в різний день місяця. Дата свята залежить від початку Великого Посту. Перед постуванням людям необхідно очиститися від злих думок та попросити пробачення у всіх, кого вони могли засмутити чи образити.

У 2025 році Прощена неділя припадає на 2 березня
Пов’язані події:
Великдень
Католицький Великдень

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Цього дня варто проводити час із родиною, спілкуватися та щиро пробачати один одного. Прощена (або сиропусна) неділя є святом, коли не можна сваритися та лаятися, навпаки – необхідно приділити увагу душевному спокою близьких.

Давні українці у цей день ходили у гості та просили прощення у рідних та близьких, яким завдали шкоди протягом року. Якщо є душевна потреба, можна також відвідати могили рідних, щоб попросити вибачення і в них.

Як виникла ідея святкувати Прощену неділю

Історія виникнення традиції прощення почалася ще у Давньому Єгипті. З часом віряни різних світових релігій удосконалили її та дали власну назву святам – у православних християн це Прощена неділя. 

Неділя перед Постом є особливим святом у календарі. Згідно з легендою Старого Завіту, саме у цей день були вигнані з Едему Адам та Єва. Причина їх вигнання була навіть не у тому, що вони ослухалися Господа, а в тому, що не покаялися у гріху. Через непокірність, перші люди змушені були пристосовуватися до життя на Землі.

У Прощену неділю заслуговують на пробачення лише ті люди, які щиро каються у своїх злочинах. Бог вимагає від своїх вірян лише одного у цей день – повного каяття. Саме так можна очистити душу та стати ближче до Творця.

Також Прощена неділя є днем завершення Масниці. Це останній день, коли ще можна їсти яйця та продукти з молока.

Листівки на Прощену неділю

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Коли будемо відзначати Прощену неділю?

РікДатаДень тижня
202114 березняНеділя
20226 березняНеділя
202326 лютогоНеділя
202417 березняНеділя
20252 березняНеділя
Copy link