1855 – Персіваль Ловелл

Персіваль Ловелл (Лоуелл) (англ. Percival Lowell) — американський бізнесмен, сходознавець, дипломат, астроном і математик, дослідник планети Марс.

Персіваль Ловелл
Персіваль Ловелл

Почесний член Американської академії мистецтв і наук, Британського товариства сходознавців, Французького астрономічного товариства, Астрономічних товариств США, Бельгії, Німеччини та Мексики. Удостоєний медалі Жансена Французького астрономічного товариства (1904), а також Золотою медаллю Астрономічного товариства Мексики (1908) — обидві за дослідження Марса. Почесний професор астрономії Массачусетського технологічного інституту. На честь Лоуелла названі кратери на Місяці і на Марсі.

Персіваль Ловелл — засновник і перший директор найбільшої приватної обсерваторії в США. Відкрив астероїд (793) Аризона в 1907 році. Багато років витратив на пошуки дев’ятої планети Сонячної системи. Коли через 14 років після смерті Ловелла Клайд Томбо виявив карликову планету Плутон, її назву було вибрано так, щоб, вона не вибивалась з міфологічного ряду і водночас містила ініціали Ловелла (♇).

Позначки:
Copy link