Міжнародний день збереження мангрових екосистем

Міжнародний день збереження мангрових екосистем

Міжнародний день збереження мангрових екосистем (International Day for the Conservation of the Mangrove Ecosystem) відзначають щорічно 26 липня. Цей день був запроваджений ЮНЕСКО з метою підвищення обізнаності про важливість мангрових екосистем та сприяння їх збереженню і сталому використанню. Мангрові зарості – це унікальні, особливі та вразливі екосистеми, які сприяють добробуту, продовольчій безпеці та захисту прибережних громад у всьому світі. Вони підтримують багате біорізноманіття та слугують середовищем існування для риб і ракоподібних.

Про мангрові зарості

Мангрові зарості – це солестійкі рослини тропічних і субтропічних приливно-відливних регіонів світу. Конкретні регіони, де ростуть ці рослини, називаються “мангровими екосистемами”. Вони є високопродуктивними, але надзвичайно чутливими і крихкими. Окрім мангрових дерев, екосистема також є домівкою для багатьох видів рослин і тварин.

Мангрові зарості ростуть у тропічних і субтропічних прибережних районах. Вони витримують високу солоність води, приливні затоплення та низький рівень кисню. Саме тому лише 110 видів рослин були віднесені до категорії мангрових, які можуть рости в цих засолених болотах. Ці дерева тримаються на надзвичайно заплутаному корінні, яке допомагає витримувати припливні хвилі та забезпечує багате середовище існування для багатьох організмів, таких як риби та ракоподібні.

Важливість мангрових лісів

Мангрові зарості є чудовим способом захисту природного узбережжя від штормових нагонів, цунамі, підвищення рівня моря та ерозії. Вони слугують межею між сушею та морем і забезпечують захист та продовольчу безпеку багатьом прибережним громадам. Мангрові зарості стикаються з екологічними загрозами; вони зникають у 3-4 рази швидше, ніж ліси. Їхні ґрунти є високоефективними поглиначами вуглецю і можуть зберігати в 10 разів більше вуглецю, ніж наземні ліси. Вони захищають якість води, видаляючи поживні речовини та забруднювачі зі зливових стоків до того, як вони потраплять в місця проживання морської трави та коралові рифи.

Загрози для мангрових лісів

Основною загрозою для мангрових лісів є розведення креветок. Значну частину лісу викорчовують, щоб створити закритий ставок, який використовують для розведення креветок. Це передбачає надмірне використання антибіотиків і хімікатів для запобігання хворобам і підвищення врожайності. За кілька років екологічний баланс лісів зазнає непоправної шкоди.

Деревина з цих лісів може мати дуже високий попит і продаватися за великі суми. Її також використовують для виробництва деревного вугілля. Це призводить до сильного вирубування лісів. Часто річки перенаправляють, щоб звільнити місце для доріг і будівель, або щоб забезпечити водою сільськогосподарські поля. Оскільки більшість мангрових лісів розташовані в естуаріях, це також є основною причиною порушення середовища існування мангрових лісів.

Міжнародний день охорони мангрових лісів – це нагадування про важливість цих унікальних екосистем. Це день підвищення обізнаності про загрози, з якими вони стикаються, і необхідність їх збереження. Захищаючи мангрові зарості, ми можемо допомогти пом’якшити наслідки зміни клімату, захистити біорізноманіття та підтримати життєдіяльність багатьох громад по всьому світу.

Схожі події:
🌱 День екологічного боргу
🌱 Всесвітній день екологічної освіти
🌱 Всесвітній день навколишнього середовища

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link