Міжнародний день наставництва

Міжнародний день наставництва

З 2017 року світовою спільнотою 17 січня відзначається як Міжнародний день наставництва (International Mentoring Day). Він присвячений дню народження Мухаммеда Алі, легендарного боксера та видатного громадського діяча. Це день, присвячений визнанню впливу наставництва та його позитивного впливу на окремих людей і громади в усьому світі. У цей день також вшановують спадщину Мухаммеда Алі в день його народження, розмірковуючи про його роль як глобального наставника.

Сутність наставництва

Наставництво – це підтримка один одного та створення потужних, позитивних і довготривалих стосунків. Воно відіграє вирішальну роль у покращенні життя, особливо для тих, хто є ізольованим або маргіналізованим. Наставництво сприяє розвитку, миру та правам людини, будуючи більш інклюзивний та кращий світ.

Наставник може навчити створювати сильні та позитивні довгострокові відносини, надихати та сприяти розвитку особистості. Наставництво також допомагає розширити горизонти та вийти за рамки стереотипів щодо раси, сексуальної орієнтації, релігії, інвалідності тощо.

Наставництво має силу, що здатна змінити суспільство як на місцевому, так і на глобальному рівні. З наставництвом стикається кожен із нас на кожному етапі життя. Наші батьки, потім вчителі, друзі так чи інакше впливають на формування кругозору та світогляду. 

Мета заснування події

Мета цього свята – сприяння глобальному порозумінню та підтримці наставницького руху в усьому світі. На прикладі життя та діяльності Мухаммеда Алі можна оцінити неймовірну силу наставництва та його вплив на створення кращого світу.

Відзначаємо вплив наставництва

 • Вшанування різноманітності та інклюзії
  Наставництво підвищує обізнаність і розуміння різноманітності та інклюзії. Воно допомагає нам усвідомити важливість адвокації, вчить нас бути захисниками себе та інших. Завдяки наставництву ми переосмислюємо поняття “нормальності”, виходимо за рамки ярликів і стереотипів та створюємо видимість для раніше невидимих спільнот.
 • Адвокація та розширення прав і можливостей
  Наставництво вчить, як важливо бути захисником кращого світу. Воно уособлює силу, лідерство та розширення можливостей, вшановуючи різні стилі адвокації. Чи то через голосову мобілізацію, чи то через витончене рольове моделювання, наставництво заохочує до проактивних змін.
 • Трансформаційна сила наставництва
  Наставництво, як формальне, так і неформальне, спонукає нас вдосконалюватися як особисто, так і як громадян світу. Воно забезпечує структуровану взаємодію для особистого розвитку та досягнення цілеспрямованих результатів. Неформальне наставництво, поширене в нашому повсякденному житті, безперешкодно передає знання та уроки від покоління до покоління.

Спадщина Мухаммеда Алі

Мухаммед Алі, всесвітньо відомий наставник, продовжує надихати своїми виступами за різноманітність, інклюзивність та глобальну взаємодію. Його вдова, Лонні Алі, описує наставників як особливі дари світу, що змінюють життя через заохочення, мотивацію та настанови.

Як відзначати Міжнародний день наставництва

 • Знайдіть час, щоб подякувати наставникам, які змінили ваше життя на краще. Незалежно від того, чи це колишній вчитель, наставник на робочому місці або член сім’ї, дайте їм знати про їхній вплив.
 • Організовуйте або беріть участь у заходах, присвячених наставництву. Це можуть бути церемонії нагородження, семінари або громадські збори.
 • Подумайте про те, щоб самому стати ментором. Поділіться своїм досвідом і знаннями з кимось, хто може отримати користь від вашого наставництва.

Міжнародний день наставництва – це нагадування про те, яку важливу роль відіграє наставництво в нашому житті. Це день, коли ми святкуємо стосунки, які допомагають нам рости, вчитися і ставати кращими версіями самих себе. Підтримуючи дух наставництва, ми робимо свій внесок у створення більш чуйного, інклюзивного та уповноваженого світу.

Схожі події:
✔️ День наставника
✔️ Міжнародний тиждень коучингу
✔️ День коучера

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Copy link