Міжнародний день музиканта
Щороку 22 листопада світ обʼєднується, щоб відсвяткувати Міжнародний день музиканта (International Musician Day), день, присвячений вшануванню пристрасті, творчості та відданості музикантів, які мають силу торкатися сердець і змінювати життя своїм мистецтвом.
Схожі події:
✔️ День вуличного музиканта
✔️ Всесвітній день музики
✔️ Міжнародний день музики
✔️ День без музики
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Історія виникнення Міжнародного дня музиканта
Дата святкування Міжнародного дня музиканта, 22 листопада, обрана не випадково. Вона збігається з днем пам’яті святої Цецилії, покровительки музикантів. За переказами, свята Цецилія була римською мученицею, яка жила у 2-3 столітті нашої ери. Її часто зображують за грою на органі або іншому музичному інструменті і шанують за її стійку віру і небесну музику, яку вона, за переказами, чула у своєму серці. Отже, це свято, що бере свій початок з дня, коли Папа Григорій XIII у 1594 році проголосив Святу Цецилію покровителькою музики, є глобальною даниною поваги музичним діячам та незгладимим слідом, який вони залишають у нашому житті.1
Традиція святкування Міжнародного дня музиканта може здатися відносно сучасною, але її коріння глибоко історичне. Вперше він з’явився в Ере, Нормандія, як конкурс серед композиторів. Форма святкування, яку сьогодні визнає світ, зародилася в Единбурзі, Шотландія, у 1695 році. Поступово воно розправило свої крила, досягнувши до 1920 року Латинської Америки, розпочавшись з грандіозного святкування в Ріо-де-Жанейро, Бразилія.
Музика, універсальна мова, що долає кордони та єднає душі, майстри що її створюють, що її поширюють, мають власне свято.
Музика – вічний супутник людства. Музика – це не просто форма художнього вираження; це невід’ємна частина людського досвіду, що резонує крізь віки та культури. Її початки можна простежити на глибині понад 30 000 років, коли перші люди імітували звуки природи за допомогою примітивних інструментів, таких як кістяні флейти та бірімбао. Ці звуки були невід’ємною частиною їхнього повсякденного життя, що супроводжували шлях людини від шлюбних ритуалів до підтримки у щоденній колективній праці.
Стародавні цивілізації високо цінували музику, приписуючи їй містичні та духовні якості.
- В Єгипті музика була винятковою сферою, зарезервованою переважно для жерців та релігійних церемоній.
- Греція ж вигадливо вплела музику у свої легенди та фольклор. Чарівні мелодії ліри Орфея, яка, за повір’ям, приборкувала звірів, та Уртепа, віддана муза музики, є свідченнями її видатної ролі.
- Так само й в Римі вшановували музику, часто роблячи її центральним елементом своїх театральних вистав.
Музиканти відіграють життєво важливу роль у суспільстві, не лише як артисти, але й як культурні посли та просвітителі. Вони несуть факел культурної спадщини, передають традиції та сприяють емоційному і духовному благополуччю спільнот. Своєю творчістю музиканти роблять внесок у культурне багатство суспільства і часто стають рупором соціальних змін, лідерами рухів та революцій, джерелом розради й підтримки у складні часи.
Як відзначити Міжнародний день музиканта?
- Вітайте та дякуйте музикантам.
- Пограйте на своєму улюбленому інструменті, дозвольте нотам линути і насолоджуйтеся радістю створення музики, навіть, якщо ви не музикант.
- Відвідайте живі виступи – це найкраща подяка музикантам.
- Вивчайте та досліджуйте історію музики, сучасної, класичної, народної тощо.
- Даруйте добірку музики, квитки на концерт, бажаний альбом або музичний інструмент, оплатіть урок музики або книгу про музику комусь з друзів, родичів або знайомих людей. Використайте цей день, щоб поширити радість від музики.
У цей день по всьому світу організовуються різноманітні заходи, щоб відсвяткувати та популяризувати роботу музикантів. Концерти, майстер-класи та семінари – це лише деякі з них, які надають музикантам можливість продемонструвати свій талант, а публіці – оцінити розмаїття музичного самовираження.
Міжнародний день музиканта також є платформою для захисту, підвищення обізнаності про важливість музичної освіти та необхідність чесних практик у музичній індустрії. Спілки та асоціації музикантів часто проводять дискусії на такі теми, як закони про авторське право, справедлива оплата праці та доступ до музичної освіти.
Цікаві факти про музикантів
- Людвіг ван Бетховен, один з найвидатніших композиторів в історії західної музики, почав втрачати слух наприкінці 20-х років. До 44 років він майже повністю оглух. Проте деякі з його найбільш знакових творів були написані, коли він був повністю глухим.
- Йоганн Себастьян Бах, видатний композитор епохи бароко, за життя створив неймовірну кількість творів. Він написав понад 1000 творів, від сольних інструментальних п’єс до хорових творів.
- Вольфганг Амадей Моцарт, один з найвідоміших композиторів світу, був обдарований не лише музикою. Він також мав хист до мов і досконало володів італійською, французькою та англійською мовами на додаток до своєї рідної німецької. 2
- Відомий своїми піснями та музикою, Боб Ділан також є талановитим художником і письменником. У 2016 році він отримав Нобелівську премію з літератури за створення “нових поетичних виразів у рамках великої американської пісенної традиції”.
- Джимі Гендрікс, один з найвпливовіших електрогітаристів в історії популярної музики, грав на гітарі догори ногами і переставляв струни, оскільки був лівшею.
- Фредді Мерк’юрі, яскравий фронтмен рок-гурту “Queen”, мав глибоку прихильність до котів. Одного разу у нього було десять котів, і він навіть присвятив альбом своїй улюбленій кішці Делайлі.
- Ікона джазу Елла Фіцджеральд мала вокальний діапазон, що охоплював три октави. Вона була відома своїми імпровізаційними здібностями, особливо своїм скет-співом.
Міжнародний день музиканта – це свято музики й свято митців, які створюють саундтрек нашого життя. Це день для роздумів про здатність музики об’єднувати і надихати, для визнання відданості музикантів і для пропаганди світу, який підтримує і шанує їхнє мистецтво.
У Міжнародний день музиканта, ми вшановуємо не лише вплив музики на наше життя, а усіх митців, які стоять за цими шедеврами. Давайте привітаємо музикантів звідусіль гучними оплесками. Їхній музичний дар додає гармонії та емоцій в усі сфери життя людства.
Коли будемо відзначати Міжнародний день музиканта?
Рік | Дата | День |
---|---|---|
2024 | 22 листопада | П’ятниця |
2025 | 22 листопада | Субота |
2026 | 22 листопада | Неділя |
2027 | 22 листопада | Понеділок |
2028 | 22 листопада | Середа |
Читайте також: Фільми про музику та музикантів