Міжнародний день музики

Міжнародний день музики

Міжнародний день музики (International Music Day), що відзначається щорічно 1 жовтня, є глобальною подією, ініційованою Міжнародною музичною радою (International Music Council) з метою вшанування музичного мистецтва та його здатності об’єднувати людей, сприяти миру та взаєморозумінню між різними культурами.

Цей день є гармонійним поєднанням заходів, виставок та виступів, спрямованих на популяризацію музичного мистецтва серед усіх верств суспільства та заохочення до взаємного сприйняття естетичних цінностей.

Читайте нашу статтю: Фільми про музику та музикантів

Добірка фільмів про музику і музикантів

Історія заснування Міжнародного дня музики

Міжнародний день музики був започаткований у 1975 році лордом Ієгуді Менухіним, видатним скрипалем, диригентом і тодішнім президентом Міжнародної музичної ради (IMC), асоційованої організації ЮНЕСКО. Заснована в 1949 році, IMC вірила в перетворюючу силу музики, яка об’єднує спільноти і сприяє зміцненню миру в усьому світі. Рішення присвятити день музиці було прийнято на 15-й Генеральній асамблеї IMC в Лозанні в 1973 році, а перше святкування відбулося 1 жовтня 1975 року1.

Міжнародна музична рада (IMC) – це найбільша в світі мережа організацій, установ та окремих осіб, що функціонують у сфері музики. Міжнародна музична рада об’єднує понад 150 організацій з різних країн з метою розбудови миру та взаєморозуміння серед людей, що належать до різних прошарків суспільства. Вона сприяє всебічному розвитку музики, доступу до культур світу.

Мета Міжнародного дня музики

  • Поширення музичного мистецтва серед усіх верств суспільства.
  • Втілення в життя ідеалів ЮНЕСКО про мир, дружбу між народами, культурний розвиток, обмін досвідом та взаємну повагу до естетичних цінностей один одного.
  • Сприяти діяльності Міжнародної музичної ради, його міжнародних організацій-членів та національних комітетів.

Цей день також виступає на захист прав музикантів, наголошуючи на свободі музичного самовираження, праві на навчання, доступ і справедливу винагороду.

Міжнародний день музики підкреслює терапевтичну і трасформаційну, надихаючу силу музики. Ми знаємо про силу музики й пісень, що підтримують нас та єднають під час війни в Україні.

Це день, коли в деяких країнах влада зупиняє рух транспорту, щоб зберегти кілька хвилин тиші і обмежити звукове забруднення, дозволяючи симфоніям звучати, особливо рано вранці. Це день, коли можна насолодитися моментом і відчути релаксацію за допомогою музики.

Як відзначають цю подію?

Цього дня влаштовують безплатні концерти та виставки, щоб люди змогли оцінити вагомий вплив музики на повсякденне життя. Шоу талантів для пошуку нових музикантів – окреме традиційне дійство до Міжнародного дня музики. Місцева влада може ввести кілька хвилин мовчання, зупинку руху транспорту та іншої активності, яка забруднює звукове середовище міста, щоб насолодитися прослуховуванням музики в тиші.

Міжнародний день музики – це поєднання різноманітних заходів та подій по всьому світу. Понад 150 країн беруть участь у святкуванні об’єднуючої сили музики. Заходи включають концерти, виставки, семінари зі створення музики, лекції, музичні конференції тощо. Провідні композитори, інтерпретатори та музикознавці запрошуються, щоб прочитати лекції та розповісти про важливість музики, її місце в сучасному житті, ідеали ЮНЕСКО та діяльність Міжнародної музичної ради. Цей день дає можливість людям відсвяткувати музику і зробити свій внесок у створення більш мирного, радісного і гармонійного суспільства.

З моменту свого заснування у святкуванні Міжнародного дня музики беруть участь країни з усього світу, кожна з яких представляє свою унікальну музичну культуру на світовій арені. Цей день слугує нагадуванням про універсальну мову музики, яка долає кордони та культурні розбіжності, сприяючи зміцненню почуття єдності та взаємоповаги між різними спільнотами.

Міжнародний день музики – це не просто свято музики, це глобальний рух, спрямований на об’єднання світу за допомогою універсальної мови музики.

Схожі події:
🎼 День вуличного музиканта
🎼 Міжнародний день дивної музики
🎼 Всесвітній день музики або Міжнародний день домашньої музики

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Ідеї подарунків на День музики

Музична коробка зі стрічками для нот і дироколомМузична коробка зі стрічками для нот і дироколом
Музичну коробку можна “запрограмувати” на будь-яку музику, навіть на власну композицію.
Укулеле MahaloУкулеле сопрано, тюнер-прищіпка, медіатори, комплект струн, чохол, наклейки і керівництво
музичний інструмент калімбаМузичний існтрумент Калімба
Ключниця настінна у вигляді гітарного підсилювача/комбікаКлючниця настінна у вигляді гітарного підсилювача/комбіка
навушники на день музикиЯкісні бездротові навушники
Що подарувати на День музики
  1. https://www.imc-cim.org/programme/international-music-day.html []
Позначки:
Copy link