День без музики

День без музики

Кожного року 21 листопада відзначається День без музики (No Music Day ).

День без музики – подія, започаткована Біллом Драммондом, колишнім учасником гурту KLF. День присвячений приверненню уваги до девальвації музики як виду мистецтва через її бездумне і повсюдне використання в сучасному суспільстві. Ідея полягає в тому, щоб провести день без музики, розмірковуючи про її значення та наші стосунки з нею.

Історія та походження

Білл Драммонд започаткував День без музики у 2005 році, щоб звернути увагу на здешевлення музики та її бездумне використання в сучасному суспільстві. З давніх часів музика високо цінувалася, а шедеври класичних музикантів залишаються популярними і сьогодні. Однак сучасне сприйняття музики змінилося, зробивши її всюдисущою, а іноді навіть такою, що не сприймається як музика. Ініціатива Драммонда полягала в тому, щоб провести день без музики, розмірковуючи над тим, яку музику він хотів би слухати, а яку – уникати 1.

Дата, 21 листопада, була обрана напередодні свята Святої Цецилії, покровительки музики. Це відповідає традиції спостерігати за антитетичними подіями напередодні значущих релігійних подій2.

Відзначення та вплив

З моменту заснування у 2005 році до 2009 року до Дня без музики проводилися різноманітні заходи. Він розпочався з розміщення білборду на в’їзді до тунелю Мерсі в Ліверпулі. У наступні роки такі радіостанції, як Resonance 104fm та BBC Radio Scotland, вирішили не транслювати музику в цей день. У 2008 році подія навіть досягла Сан-Паулу, Бразилія, де Драммонд доклав зусиль, щоб зменшити споживання музики, хоча і з обмеженим успіхом. У 2009 році місто Лінц, Австрія, відзначило День без музики досить повноцінно за підтримки мера та ініціативи “Акустичне місто “.

Однак з 2010 року Драммонд відійшов від організації Дня без музики, надавши можливість окремим людям відзначати і організовувати його у свій унікальний спосіб.

Основна мета Дня без музики – замислитися над тим, що музика означає для нас і як ми хочемо, щоб розвивалися наші стосунки з нею. Утримуючись від музики протягом одного дня, ми сподіваємося, що люди краще оцінять її, коли почують знову 2.

Концепція Дня без музики отримала неоднозначну реакцію. Одні вважають його цінною практикою, щоб не сприймати музику як належне, інші відкидають його як безглузде починання. Однак, цей день нагадує про необхідність берегти середовище для прослуховування і бути більш уважними до музики, яку ми споживаємо.

Незалежно від того, чи відзначатимете ви День без музики, чи ні, основний меседж зрозумілий: музика – це дорогоцінний вид мистецтва, який слід цінувати, а не сприймати як належне. У світі, наповненому постійним шумом, можливо, не так вже й погано насолодитися тишею і поміркувати про звуки, які справді мають значення, – не така вже й погана ідея.

Схожі події: 
🔇Міжнародний день музики 
🔇Міжнародний день дивної музики
🔇Міжнародний день поінформованості про шум
🔇Всесвітній день слухання

Прочитайте історію виникнення подій, та дізнайтесь про діяльність Міжнародної музичної ради, а також яку музику вважають «дивною».

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Дня без музики

Це неофіційне свято, котре заснував у 2005 році шотландський музичний продюсер та музикант Білл Драммонд. Він прагнув привернути увагу людей до здешевлення музики як мистецтва та бездумного використання у сучасному світі. Дата святкування обрана у зв’язку з наближенням церковного католицького свята пам’яті Цецилії Римської, котра була покровителькою класичної музики.

Як відзначають цю подію?

У День без музики заведено припиняти трансляцію музики на радіо, деякі кав’ярні та магазини також приєднуються до акції. Особливо відзначився кінотеатр австрійського міста Лінц, коли 21 листопада 2009 року показував фільми без саундтреків.

Джерела

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/No_Music_Day 
  2. https://www.musicradar.com/computermusic/no-music-day-245950 
Позначки:
Share via
Copy link