Міжнародний день дітей, хворих на рак

Міжнародний день дітей хворих на рак

15 лютого кожного року вся планета відзначає важливу міжнародну подію – Міжнародний день дітей, хворих на рак або Міжнародний день боротьби з дитячим раком (International Childhood Cancer Day). Міжнародний день боротьби з дитячим раком є результатом спільних зусиль усього світу, спрямованих на підвищення обізнаності та сприяння більшому визнанню і розумінню боротьби, з якою стикаються діти й підлітки, хворі на рак, а також ті, хто вижив, і їхні сім’ї. Міжнародний день дітей, хворих на рак підкреслює необхідність рівного доступу до лікування та догляду для всіх дітей, які борються з раком, незалежно від їхнього місця проживання.

Історія заснування Міжнародного дня дітей, хворих на рак

Заснований у 2002 році Міжнародною організацією проти дитячого раку, цей щорічний захід є дітищем широкої глобальної коаліції. До цієї мережі входять 183 батьківські організації, асоціації людей, які пережили дитячий рак, групи підтримки та онкологічні товариства, що охоплюють понад 94 країни на п’яти континентах.

Міжнародний день боротьби з дитячим раком ґрунтується на фундаментальному принципі Міжнародної організації з боротьби з дитячим раком: кожна дитина, хвора на рак, має право на найвищий рівень медичної та психосоціальної допомоги, незалежно від її національності, етнічної приналежності, фінансових можливостей чи соціального статусу.

В основі заходу також лежить віра в те, що смерті від дитячого раку можна запобігти. Цього можна досягти завдяки своєчасній і точній діагностиці, наявності та доступності необхідних якісних ліків, а також наданню належного лікування та догляду.

Міжнародна організація з боротьби з дитячим раком (Childhood Cancer International, CCI) є найбільшою у своєму роді організацією, що представляє сім’ї дітей, хворих на рак. CCI прагне бачити світ, в якому проблеми, з якими стикаються діти, хворі на рак, та їхні сім’ї, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, розуміють сім’ї, медичні працівники та широка громадськість, щоб гарантувати, що діти отримують найкращу можливу допомогу, в якій би точці світу вони не знаходилися на момент встановлення діагнозу та після нього.

Бачення Міжнародна організація з боротьби з дитячим раком полягає в тому, щоб прискорити лікування, трансформувати догляд і вселити надію дітям і сім’ям, які постраждали від дитячого раку, незалежно від того, в якій частині світу вони живуть.1

З 2003 року День дитини, хворої на рак поширився світом, дійшовши й до України.

Як підтримати Міжнародний день боротьби з дитячим раком

  • Ви можете знайти логотип ICCD на сайті https://internationalchildhoodcancerday.org/, а також спеціальні плакати, графіки та інструменти для соціальних мереж, спеціально створені для організацій-членів для використання в процесі планування заходів, спрямованих на підвищення обізнаності про необхідність усунення болю і страждань дітей, хворих на рак.
  • Поширюйте інформацію у соцмережах, використовуючи спеціальні хештеги.
  • Робіть пожертви у фонди, що збирають кошти на лікування онкохворих дітей.

Мета події

Метою Дня онкохворої дитини є привернення уваги суспільства та поширення інформації щодо проблеми онкології серед дітей. 15 лютого організовують різноманітні акції, які спрямовані на допомогу та підтримку онкохворих діток. Віра у зцілення та боротьба з онкологією роблять дива.

  • За даними 2018 року, в Україні налічується близько 6 тисяч неповнолітніх, хворих на онкологію.

Щорічно у світі понад 400 000 дітей та підлітків віком до 20 років отримують діагноз “рак”. Показники виживання значно різняться залежно від регіону, досягаючи 80% у країнах з високим рівнем доходу, але падаючи до 20% у країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

Глобальна ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров’я по боротьбі з дитячим раком поставила перед собою амбітну мету: викорінити біль і страждання дітей, які борються з раком, і досягти до 2030 року мінімального рівня виживання 60% для всіх маленьких пацієнтів з онкологічними захворюваннями в усьому світі.

Ця мета передбачає фактичне подвоєння поточного показника успішного лікування, що потенційно може врятувати додатково мільйон життів маленьких онкохворих протягом наступного десятиліття.1

Міжнародний день боротьби з дитячим раком сприяє підвищенню обізнаності та глибшому розумінню проблем і викликів, пов’язаних з дитячим раком.

  1. https://internationalchildhoodcancerday.org/ [] []
Позначки:
Copy link