Міжнародний день алкогольного синдрому плода

Міжнародний день алкогольного синдрому плоду

9 вересня у світі відзначається Міжнародний день алкогольного синдрому плоду, також відомого як фетальний алкогольний синдром (ФАС). Цю дату було започатковано у 1999 році і з того часу вона відзначається щороку.

Схожі події:
🍷Міжнародний День людей, які перемогли алкоголізм
🍷 Всесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмом

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як показує статистика ВООЗ, до 35% українських жінок випивали, коли були вагітними, а Україна займає одне із перших місць за поширенням ФАС – приблизно 0,5% або 50 зафіксованих випадків на 10 тис. осіб. Це досить великий показник. Більшість жінок, які вживають алкоголь, вважають, що малі дози безпечні для організму дитини, проте це не так. 

Факти про вплив алкоголю

  • Безпечної дози алкоголю для дитини в утробі не існує!
  • Організм дитини не здатний вивести алкоголь самостійно, тому що печінка у плоду розвивається впродовж всього періоду вагітності.
  • Хоча нервова система закладається у перші два місяці вагітності, однак вона також формується до самого народження, тому навіть незначні дози алкоголю можуть викликати відхилення у її розвитку.
  • Отримуючи дозу алкоголю, дитина має підвищений ризик схильності до алкоголізму. Так званий миттєвий алкоголізм зумовлений внутрішньоутробною алкогольною інтоксикацією.
  • Алкоголь впливає на розвиток усіх клітин організму, в тому числі й серцево-судинної системи, що може призвести до різноманітних вад серця у дитини.

Отже, жінки, які планують народження дитини, повинні поставитись до цього свідомо. Відмовитись від алкоголю ніколи не пізно.

Позначки:
Copy link