Всесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмом

Традиційно 2 жовтня відзначається Всесвітній день без алкоголю.

Схожі події:
🍷Міжнародний день алкогольного синдрому плоду
🍷 Міжнародний День людей, які перемогли алкоголізм

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія створення Всесвітнього дня тверезості і боротьби з алкоголізмом

Історія свята починається з 2008 року. Саме тоді в Женеві відбулося засідання Міжнародної асамблеї охорони здоров’я, на якій індійський міністр Анбумані Рамадос запропонував започаткувати цей день. Рішення було прийнято без заперечень.

Дата святкування обрана не випадково, адже 2 жовтня народився відомий індійський діяч Махатма Ґанді. Рамадос висловив думку, що вживання алкоголю призводить до поганих наслідків, тому з цим потрібно боротися. З того часу World No Alcohol Day пропагує вести здоровий образ життя.

  • Всі країни, що входять до складу ВООЗ, підтримують ініціативу боротьби з алкоголем. Адже його вживання часто пов’язане з хворобами, домашнім насильством, ДТП. Щороку більше ніж 5% смертей відбувається саме через споживання алкоголю.

Мета події

Всесвітній день без алкоголю показує людям планети, що тверезість – це не тільки гарне самопочуття, але й безпечне щасливе життя. 

Також це свято присвячене Джону Фінче – людині яка присвятила усе своє життя поширенню інформації серед населення про шкідливий вплив алкоголю на здоров’я та пропаганді здорового способу життя.

Позначки:
Share via
Copy link