День землевпорядника України
Що це за свято?
День землевпорядника України – професійне національне свято, що відзначають фахівці цієї галузі по всій країні, у другу суботу березня. В цей день вітання приймають люди, що працюють у сфері розподілу земельних ресурсів. Кращі фахівці-землевпорядники отримують нагороди та премії. Хоча ця професія невідома для широкого загалу людей, та від того вона не стає менш важливою. Фахівці цієї галузі завжди користувалися повагою у нашій країні, адже вони мають справу з важливими ресурсами – земельними наділами. Саме земля є найціннішим скарбом кожної держави, найголовнішим засобом існування кожного її громадянина та невичерпним джерелом добробуту її суспільства.
У 2025 році День землевпорядника України відзначається 8 березня.
Схожі події:
🌎 День екологічного боргу
🌎 Міжнародний день Матері-Землі
🌎 Всесвітній день Землі
🌎 Година Землі
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Як виникла ідея святкування День землевпорядника України?
Вперше День землевпорядника України наші фахівці відзначили у 1999 році. Саме тоді чинний президент нашої держави Леонід Кучма видав указ про впровадження цього професійного свята. Професія землевпорядника пов’язана з земельним устроєм, мета якого є охороняти земельні ресурси держави, підтримувати екологічне середовище, формувати та підтримувати у належному стані грамотно продуману систему використання земель.
Землевпорядники беруть безпосередню участь в земельній реформі, яка проводиться в нашій країні. А провідним освітнім закладом, що готує фахівців цієї професії в нашій державі, є Національний університет біоресурсів та природокористування у Києві. Навчальний заклад має членство у International Federation of Surveyors (Міжнародна федерація геодезистів).
Окрім національного свята Дня землевпорядника України, геодезисти відзначають міжнародне свято – Всесвітній день землеміра, що припадає на 21 березня.
Професія землевпорядника
Вчені-історики вважають, що перші землеміри з’явилися ще у Стародавньому Єгипті. Саме стародавні єгиптяни вперше задокументували способи застосування різноманітних геодезичних прийомів та почали використовувати спеціальні пристрої для заміру та поділу землі.
Не дивно, що у давні часи професія землеміра була особливо почесною. Землевпорядники тих часів брали безпосередню участь у створюванні державних кордонів, складанні карт тощо. Одним із найважливіших завдань землемірів усіх часів було встановлення меж окремих угідь, опис земель та споруд, що до них належали. Таким чином нерухомість вносилася до реєстру та підпадала під захист майнових прав.
Цікаво, що землевпорядниками працювали багато відомих історичних постатей: Джордж Вашингтон, Авраам Лінкольн, Нельсон Мандела, Леонід Брежнєв. А найвища вершина світу – Еверест – отримала свою назву на честь валійського землевпорядника, що у 30-х роках 19 століття обіймав посаду головного геодезиста Індії, сера Джорджа Евереста.
Заслуги землемірів перед суспільством у світі почали визнавати значно раніше, ніж на теренах України. Так, у 1984 році представники Американського конгресу з геодезії та картографії ініціювали запровадження Національного тижня землемірів у США. Протягом цілого тижня відзначався величезний внесок фахівців цієї професії у функціонування держави.
Професійні свята землемірів в інших країнах
Проте День землевпорядника відзначають не тільки в Україні та США. Кожна країна вшановує цю професію, відрізняються тільки дати святкування. Наприклад, на 10 квітня припадає національне професійне свято геодезистів Індії. У квітні День землеміра відзначають в Аргентині. 3 червня – в Японії, 19 червня своє професійне свято відзначають філіппінські фахівці, а у липні – мексиканські геодезисти.
Часті Питання та відповіді про День землевпорядника України
Професію землевпорядника ще називають менеджером земельних ресурсів та відносять до спеціальності, що поєднує людину з природою. Хорошим землевпорядником може стати людина, яка дійсно любить природу та небайдуже ставиться до стану довкілля. Фахівець цієї професії – людина надзвичайно освічена. Він має вільно володіти комп’ютером та спеціальним програмним забезпеченням, бути обізнаним у земельному законодавстві, мати навички та досвід роботи з інноваційними розробками, добре розбиратися у топографічних картах. Землевпорядники працюють у топографічних, географічних та оціночних підприємствах. Станом на 2019 рік в Україні у галузі землевпорядкування було залучені близько 20 000 фахівців.
На професійне свято завжди доречними будуть функціональні подарунки, такі як письмові набори, щоденники, записні книжки. Якщо винуватець торжества працює поза офісним приміщенням, йому можна подарувати папку для документів, практичний рюкзак, футляр для планшета, портмоне, кепку чи шапку тощо.
Привітання до дня землевпорядника
Щире, заздалегідь продумана промова зробить свято урочистішим. На День землевпорядника можна використати такі привітання:
«Щира подяка та уклін вам до землі, любі землевпорядники України за те, що ви самовіддано виконуєте поставлені перед вами завдання. Ви не просто відміряєте та реєструєте клаптики землі, завдяки вашому професіоналізму кожен цей клаптик отримує особливе, цінне значення в очах кожного громадянина. То ж з нагоди Дня землевпорядника України бажаємо вам здоров’я, вдачі в житті та росту в професії».
«Вітаємо вас, шановні землевпорядники та виражаємо безмірну вдячність за те, що обрали таку професію на теренах нашої держави. Саме ви дбаєте про те, щоб кожен клаптик землі був використаний за призначенням. Хочемо побажати вам сімейної злагоди, натхненної праці та неймовірних звершень у роботі».
«Земля – майбутнє наших дітей. А землевпорядник – людина, яка про це майбутнє турбується. Тому переоцінити важливість цієї професії просто неможливо. То ж нехай на вашому життєвому та професійному шляху завжди всміхається сонце».
Як святкувати День землевпорядника України?
Це свято важливе не тільки для фахівців галузі, День землевпорядника України ще раз скеровує увагу громадянина на важливість професії і на внесок кожного працівника в добробут та процвітання нашої країни. Отже, в цей день лунають вітання від офіційних представників влади, відбуваються святкові заходи в межах окремих організацій, що пов’язані зі справою землевпорядкування. Найкращі працівники отримують відзнаки пошани та нагороди. Не менш важливими є привітання від друзів, близьких та знайомих. Тому в цей день можна влаштувати невеличке свято в родинному колі.
Зрештою кожен з нас може відзначити це свято – для цього можна більше прочитати про професію землевпорядника та оцінити її важливість для країни.
Коли будемо відзначати День землевпорядника України?
Рік | Дата | День |
---|---|---|
2024 | 9 березня | Субота |
2025 | 8 березня | Субота |
2026 | 14 березня | Субота |
2027 | 13 березня | Субота |
2028 | 11 березня | Субота |